Philippe Cousteau yeşil bina ve iklim değişikliğine değinecek!

Philippe Cousteau yeşil bina ve iklim değişikliğine değinecek! Philippe Cousteau yeşil bina ve iklim değişikliğine değinecek!

Philippe Cousteau; dünya genelinde çevreyle ilgili yaptıkları çalışmalar ve iklim değişikliğine yaklaşımları ile ilgili gerçekleştireceği konuşmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayacak2. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi için Türkiye’ye gelen ünlü sualtı bilimcisi ve kâşif Jacques Yves Cousteau’nun torunu ve Earth Echo International’ın Kurucu Başkanı Philippe Cousteau; dünya genelinde çevreyle ilgili yaptıkları çalışmalar ve iklim değişikliğine yaklaşımları ile ilgili gerçekleştireceği konuşmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayacak.


CNN International’ın özel muhabirlerinden ve yayınlanmakta olan Going Green (Yeşile Dönüşmek) programının da sunucusu olan Cousteau, kutuplardaki iklim değişikliklerinin araştırılması ya da Endonezya’nın Sumatra ormanlarının yok olması ve bölgedeki yerli halkın hakları gibi dünyanın çeşitli bölgelerinden çevreci ve insancıl öykülerin anlatılmasına aracılık etmektedir. Basın toplantısı 18 Şubat'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek.