yeşil binalar zirvesi

yeşil binalar zirvesi

Yılın Mimarlık ve Ekolojik Yapılaşma Uluslararası Zirvesi Archisections 19 Ekim’de İstanbul Çırağan Sarayı’nda yapılacak. 

Yeşil Binalar Zirvesi Türkiye’nin yapı sektörünü bir araya getirdi!

Ulusal Yeşil Bina sertifikası ve Yeşil okullar projesinin lansmanının yapıldığı 3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi 20-21 Şubat’ta Swissotel the Bosphorus’ta gerçekleşti. Yeşil Binalar Zirvesi Türkiye’nin yapı sektörünü bir araya getirdi...

Yeşil Binalar Zirvesi’nde sürdürülebilirlik her yönüyle masaya yatırıldı!

Bu yıl 20 - 21 Şubat tarihlerinde ‘Sürdürülebilirlik’ teması ile 3.’sü düzenlenen Yeşil Binalar Zirvesi’nde, BCDCo. COO'su Drew Carr-Ellison da konuşmacı olarak yer aldı.

Konut sektörü 3.Yeşil Binalar Zirvesi'nde buluştu!

Konut sektörü 3.Yeşil Binalar Zirvesi'nde buluştu. 3.Yeşil Binalar Zirvesi'nde enerji verimliliği ve doğal kaynakların kullanımı ön planda tutuldu. Dünyanın her yeşil binayla biraz daha kurtarıldığı vurgulandı...

Yeşil Binalar Zirvesi Sürdürülebilirlik-Sınırları Aşmak teması ile gerçekleşecek!

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi, 20-21 Şubat 2014 tarihleri arasında Swissotel The Bosphorus İstanbul’da Sürdürülebilirlik-Sınırları Aşmak teması ile gerçekleşecek.

Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi yarın!

İstanbul'da düzenlenecek Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi yarın başlıyor. İki gün sürecek organizasyonda dünyanın pek çok ülkesinden gelen tasarımcı, mimar ve akademisyenler yapı sektörünün yeşil dönüşümünü tartışacak.

Yeşil Binalar Zirvesi 20 Şubat'ta başlıyor!

Dünya Yeşil Binalar Konseyleri Avrupa Bölgesel Ağı’ nın ( ERN ) senelik toplantısı da 3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi kapsamında ilk kez Türkiye’ de gerçekleşecek.

Yeşil Binalar Zirvesi 20-21 Şubat'ta gerçekleştirilecek!

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından yapı sektörünün yeşil dönüşümüne rehberlik etmek amacıyla bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan "Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi", 20-21 Şubat 2014 tarihlerinde gerçekleşecek.

Carlo Ratti 20-21 Subat'ta Yeşil Binalar Zirvesi için İstanbul'da!

Dünyayı değiştirecek 50 isimden biri olan ve MIT’de kurduğu ‘SENSEable City’ Laboratuvarında geleceğin akıllı şehirleriyle ilgili devrim yaratacak çalışmalara imza atan Carlo Ratti Şubat ayında Yeşil Binalar Zirvesi için İstanbul’da...

Patrick Bellew Şubat ayında 3.Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi için İstanbul’da!

Kendi enerjisini üreten dünyanın en büyük tropikal bahçesi Singapur Gardens Bay’ ın mimarı Patrick Bellew Şubat ayında 3.Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi için İstanbul’ da...

Yeşil Binalar Zirvesi 20-21 Şubat'ta başlıyor!

ÇEVRE Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan "Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi", 20-21 Şubat 2014 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek...

Jim Eyre, Yeşil Binalar Zirvesi'nde Singapur Gardens by the Bay projesini anlatacak!

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan 'Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi', Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek. Jim Eyre bu yıl 'Singapur Gardens by the Bay' projesini anlatacak.

3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi 20-21 Şubat'ta başlayacak!

ÇEDBİK tarafından yapı sektörünün yeşil dönüşümüne rehberlik etmek amacıyla bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan "Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi", 20-21 Şubat 2014 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek...

Altensis Merkez Ofisi ile Leed Gold Sertifkası'na layık görüldü!

Yeşil Bina Danışmanı Altensis, Yeşil Binalar Zirvesinde 2013 yılında aldığı, Leed Gold Sertifkası “Kendi Merkez Ofisi” ile ödüle layık görüldü

2. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi Sonuç Bildirgesi!

İstanbul Swissotel'de “Küresel ekolojik, ekonomik ve sosyolojik sorunlardan çıkış yolu olarak gösterilen YEŞİL DÖNÜŞÜM” temasıyla 2. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi'ni düzenlendi.

Gayrimenkulde 21. Yüzyılın trendi yeşil binalar oldu!

Gayrimenkul Danışmanı Mecit Osmanlı, 'Gayrimenkulde 21. Yüzyılın Trendi: Yeşil Binalar'ı kaleme aldı. İşte Mecit Osmanlı'nın o yazısı...

Yeşil binalar için düğmeye basıldı!

Binalar ile Yerleşmeler İçin Yeşil Sertifika Yönetmeliği yürürlüğe girdi. Peki nedir bu Yeşil Sertifika Yönetmeliği ve nasıl alınır?

3. Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı'nda kentlerin geleceği konuşuldu!

3. Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı “Future & Cities - Geleceğin Kentleri, Kentlerin Geleceği” temasıyla gerçekleştirildi.

3. Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı yarın kapılarını açıyor!

Mimarlık ve yapı sektörünün profesyonelleri tüm dünyada Şehircilik Günü olarak kutlanacak olan 8 Kasım 2017 tarihinde 3. Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı yarın kapılarını açıyor.

3. Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı 8 Kasım 2017'de!

Yeşil Rapido, Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı, 8 Kasım 2017 tarihinde, Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu'nda gerçekleştirilecek.

3. Yeşil Binalar Ötesi Konferansı 8 Kasım'da!

3. Yeşil Binalar Ötesi Konferansı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve BEZE Group işbirliğiyle 8 Kasım Çarşamba günü gerçekleşecek. İngiliz mimar Peter Barber, konferansa konuşmacı olarak katılacak.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yeşil Binalar semineri düzenlendi!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mimarlık Fakültesi “Yeşil Binalar” konulu seminer düzenledi.

Silverline Yeşil Rapido Yeşil Binalar Konferansı'nın sponsoru oldu!

Bu yıl ikinci kez Dünya Çevre Haftası kutlamaları çerçevesinde düzenlenen “Yeşil Rapido Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı” kentsel dönüşümün aktörlerini aynı platformda bir araya getirdi…

Silverline Ankastre, Yeşil Rapido Yeşil Binalar Konferansı'na sponsor oldu!

Yeşil Rapido Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı kentsel dönüşümün aktörlerini aynı platformda bir araya getiriyor…Silverline Ankastre’de kentsel dönüşümün önemli oyuncularından biri olarak organizasyonun platin sponsoru oldu…

Yeşil Rapido 2.Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı İstanbul'da!

“Yeşil Rapido 2.Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı” Dünya Çevre Haftası kapsamında 8 Haziran 2016 Çarşamba günü İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Yeşil Rapido 2. Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı 8 Haziran'da!

“Yeşil Rapido 2.Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı” Dünya Çevre Haftası kapsamında 8 Haziran 2016 Çarşamba günü İstanbul Beyoğlu Lazzoni Otel’de düzenlenecek. Konferansta “Yeşil Yapılaşmada Kentsel Dönüşüm Fırsatı”masaya yatırılacak.

Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı 8 Haziran'da!

‘Yeşil Binalar ve Ötesi’ konferansı bu yıl 8 Haziran 2016 tarihinde yapılacak. Bu yılki konferansın konuk mimarı ise; dünyaca ünlü İtalyan mimar Stefano Boeri...

Yeşil Rapido 2. Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı Haziran'da!

“Yeşil Rapido Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı” bu yıl ikinci kez Dünya Çevre Haftası kutlamaları çerçevesinde 8 Haziran’da kentsel dönüşümün aktörlerini aynı platformda bir araya getiriyor.

yeşil binalar zirvesi Haberi

yeşil binalar zirvesi

“Archisections – Mimaride Yeşil & Mavinin Sonsuz Tonları’’ buluşması19 Ekim tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek. “Daha Yeşil, Daha Mavi Ekolojik Yapılaşma ve Şehirlerde Doğaya Nefes Aldırmak!” ana temasıyla hazırlanan konferans, Unesco tarafından İstanbul’a verilen “yaratıcı şehir” ünvanının da altının çizileceği bir etkinlik olarak öne çıkıyor.

“Kentsel tasarımdan mimariye uzanan yelpazede sunumlar içeren, doğanın gücünü yaşamlarımızda yoğun olarak hissettiğimiz uluslararası mimari bir platformda buluşma sağlamak ve sorunlara çözüm aramak amacıyla hazırlanan Archisections konferansında “Yeşil ve mavinin sonsuz tonlarının hakim olduğu sürdürebilir ekolojik dengeyle konforlu yaşama alan yaratabilir miyiz?’’ sorusunun yanıtı aranacak.

Ağa Han Mimarlık Ödüllü Prof. Dr. Süha Özkan’ın ödüllü Curitiba sunumu, Sambuichi Architects’ten Hiroshi Sambuichi tarafından doğanın gücü; su, rüzgar, güneş ile yaşam enerjisi yükselen şehir Hiroshima ve Los Angeles Sürdürülebilirlik Planı’nın...