Praktiker'in İstanbul'daki 4. mağazası Bayrampaşa'da açılıyor

Praktiker'in İstanbul'daki 4. mağazası Bayrampaşa'da açılıyorTürkiye'deki 10. yılını Bayrampaşa mağazasının açılışıyla kutlamaya başlayan Praktiker, 2010 yılı sonuna kadar Türkiye'de 6 mağaza daha açmayı planlıyor. Praktiker'in 2017 yılı için hedefi ise Türkiye'de 29 mağazaya ulaşmak.


Praktiker; Kartal, Ümraniye ve Güneşli'den sonra İstanbul'daki 4. mağazasını 5 Mart Çarşamba günü saat 10:00'da Bayrampaşa'da açıyor. Yeni mağaza konsepti doğrultusunda iki kat üzerine kurulan Bayrampaşa mağazası, Praktiker'in Türkiye'deki 10. kuruluş yıldönümü kutlamalarının da ilk ayağını oluşturuyor.

 

Mağazanın açılışı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında Praktiker Türkiye'nin gelecek planlarını aktaran Ülke Müdürü Frank Bednar, 2010 yılı sonuna kadar 6 mağaza daha açarak Türkiye'deki toplam mağaza sayılarını 16'ya, 2017 yılında ise 29 mağazaya yükselteceklerini açıkladı. Türkiye'de ilk mağazalarını 1998 yılında  Ankara  Bilkent'te açtıklarını hatırlatan Bednar, Praktiker Türkiye'nin sadık bir müşteri kitlesi oluştuğunu belirterek, müşteriler tarafından tercih edilmelerinin başlıca iki nedeninin ürün çeşitliliği ve uygun fiyatlar olduğunu vurguladı.  

 

Başarılarında tedarikçilerinin de büyük payı olduğunu söyleyen Bednar, Türkiye'deki Praktiker mağazalarında satılan ürünlerin ağırlıklı olarak yerel tedarikçilerden sağlandığını söyledi. Bednar, Türk üreticilerinin ürünlerinin diğer ülkelerdeki Praktiker mağazalarında da satıldığını belirtti. Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda mağaza konseptlerini yenilediklerini açıklayan Frank Bednar, önümüzdeki dönemde ürün gamı açısından farklı, daha küçük bir mağaza konseptini daha hayata geçireceklerini aktardı.   

Açılış etkinlikleri 9 Mart'a kadar sürecek

Yapı malzemelerinin yanı sıra ev, bahçe ve ofis dekorasyonu üzerine onbinlerce çeşit ürün sunan Praktiker, gelenekselleşen açılış aktivitelerini Bayrampaşa mağazasında da sürdürüyor. 5 Mart 2008 Çarşamba günü saat 10:00'dan itibaren mağazaya giren ilk 5.000 kişiye süpriz hediyelerin verileceği etkinlikler kapsamında, birbirinden eğlenceli yarışmalar ve çocuklara yönelik özel aktiviteler düzenleniyor.

 

Bayrampaşa'nın açılışını İstanbul'daki diğer mağazalarında da kutlayan Praktiker, müşterilerine 20 Mart'a kadar “Süper Fiyat”lar uyguluyor. 50 YTL üzerinde alışveriş yapan tüm müşteriler çeşitli hediyelerin dağıtıldığı kazı-kazan kartlarına sahip olabilecek.

 

Ünlü dağcı ve yazar Nasuh Mahruki ise açılış gününe kitaplarını imzalamak üzere katılacak. Okan Karacan ise 8-9 Mart'ta düzenleyeceği eğlenceli yarışmalarla Praktiker müşterilerine hediyeler dağıtacak.

 

Bayrampaşa Praktiker Mağazası: Forum İstanbul, Kocatepe Mahallesi, Çanak Bölgesi, Bayrampaşa - İstanbul