Pursaklar'da 176 milyon liralık 29 yatırım açıldı!

Pursaklar'da 176 milyon liralık 29 yatırım açıldı! Pursaklar'da 176 milyon liralık 29 yatırım açıldı!

Pursaklar ilçesinde yapımı tamamlanan tesislerin açılışına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplam yatırım bedeli 176 milyon lira olan 29 eseri hizmete açtı.


Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pursaklar ilçesinde yapımı tamamlanan tesislerin açılışı için Yavuz Bulvarı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Arif Nihat Asya'nın, "Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, ışık ışık, dalga dalga bayrağım, senin destanını okudum, senin destanını yazacağım. Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı, barışın güvercini, savaşın kartalı, yüksek yerlerde açan çiçeğim, senin altında doğdum, senin altında öleceğim" dizelerini aktaran Erdoğan, "Biz bu bayrağın altında doğduk, bu bayrağın altında öleceğiz. Varsa bu bayraktan rahatsızlığı olan, gidip dilediği paçavraların altında ölebilir ama biz son nefesimize kadar burada olacağız." dedi.

Ezan ve bayrak düşmanlarının kendilerine yeni bir çatı bulduklarını ifade eden Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu: 

"CHP örtüsü altında, adı iyi, kendi fesat partinin makyajı altında PKK'lılar, FETÖ'cüler belediyelere sızdırılmaya çalışılıyor, listelere bunları koydular. Şimdi Mansur efendinin listesinde de bunlar var, buraya da yerleştiler. CHP'den FETÖ'cü belediye başkan adayları var. Yüzlerce bölücü örgüt sempatizanı CHP ve ittifak içinde olduğu diğer partilerin listelerinden belediye meclis üyesi gösterildi. Bunlar seçildikleri zaman kime çalışacaklar? Elbette Kandil'e çalışacaklar. Biz çukur eylemlerinin ardından belediyelerden PKK'yı temizlemek için uğraşırken şimdi CHP ve ittifak ortağı bunları kendi sırtlarında belediyeye taşıyor.

Bölücü örgütün emrindeki parti, CHP ile ve sözde İYİ Parti ile olan ittifakını artık gizleme gereği dahi duymuyor. Mesela Pursaklar'da bu partinin adayı var mı? Yok. Peki kimi destekliyorlar? CHP'yi destekliyorlar. Aynı şekilde büyükşehirde kimi destekliyorlar? CHP'yi destekliyorlar. Öyleyse daha ne konuşuyoruz. Ankaralı bu ihanete izin verir mi? Pursaklar bu ihanete izin verir mi?"  

Ziya Paşa'nın "En ummadığın keşfeder esrarı derunun, sen herkesi kör, alemi sersem mi sanırsın?" ifadelerini aktaran Erdoğan, "Bunlar milleti kendileri gibi kör zannediyor, bunlar benim Ankaralı kardeşimi kendileri gibi gafil sanıyor. Ancak saklamaya çalışsalar da ittifakın iç yüzü her gün ifşa oluyor. Ülkenin ve milletin hayrına olmayan bir ittifakın Ankara'nın hayrına olması mümkün mü? Seçim sürecinde ittifaklarını delikanlıca ortaya koyamayanlar Ankara'yı nasıl açık yüreklilikle yönetecekler. Dikkat ederseniz seçime gidiyoruz ama ortada ne genel başkanları ne büyükşehir adayları var." açıklamasında bulundu.

Ankara'da altıncı mitinglerini tamamladıklarını, yedinci ilçe mitingini de bugün Gölbaşı'nda yapacaklarını söyleyen Erdoğan, büyük  Ankara  mitingini de 23 Mart'ta düzenleyeceklerini, seçimden birkaç gün önce de yine Ankaralılarla birlikte olacaklarını kaydetti.

- "Biz milletin partisiyiz, emirleri milletimizden alırız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz bu milletin partisiyiz emirleri milletimizden alırız, hizmeti milletimize veririz. CHP, HDP bunlar emri nereden alıyor? Kandil'den. Peki terör örgütlerinden bu talimat alanlara benim Pursaklarlı kardeşim yürü der mi? Milletimiz bunlara Türkiye'nin yönetimini teslim etmediği gibi inşallah Ankara'nın, İstanbul'un, İzmir'in, diğer şehirlerimizin de belediyelerini teslim etmeyecektir. Çünkü bu ittifak karanlık bir ittifaktır. Önde gözüken başkadır, arkadaki siluetler başkadır." ifadelerini kullandı.

"Sizlerden bu seçimde Rabia'mıza daha sıkı sarılmanızı istiyorum." diyen Erdoğan, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız." ifadelerini tekrarladı. Erdoğan, "Rabbim hepinizden razı olsun." açıklamasında bulundu.

Ankara'yı ve Pursaklar'ı sadece sevmekle kalmadıklarını ve aynı zamanda dev hizmetlerle de buluşturduklarını söyleyen Erdoğan, toplam yatırım bedeli 176 milyon lira olan 29 eser ve hizmetin resmi açılışını yaptıklarını belirtti.

Yatırımlar arasında 150 yataklı Pursaklar Devlet Hastanesinin, belediye hizmet binasının ve yaklaşık 400 bin metrekare büyüklüğe ulaşan 66 adet parkın olduğunu söyleyen Erdoğan, spor tesislerinden kreşlere, sosyal ve kültürel tesislerden cami ve Kur'an kurslarına kadar 29 yatırımın Ankara ve Pursaklar'a hayırlı olmasını diledi.

- "Ankara'nın çehresini değiştirdik"

Eserlerin ilçeye kazandırılmasında emeği geçen kurum ve belediye yöneticilerine teşekkür eden Erdoğan, "Bugüne kadar yaptığımız 120 katrilyon liralık yatırımla adeta Ankara'nın çehresini değiştirdik. Eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, ulaşımda, sanayide, ticarette, çevre ve şehircilik yatırımlarında, kültür sanatta velhasıl her alanda şehrimizi eşi benzeri görülmemiş hizmetlerle tanıştırdık." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin en büyük şehir hastanesi olan Bilkent Şehir Hastanesini Ankara'ya kazandırdıklarını ve açılışını da yarın yapacaklarını, hasta kabullerinin ise halihazırda devam ettiğini açıkladı.

Hastanenin 3 bin 600 yatağıyla vatandaşlara hizmet vereceğini belirten Erdoğan, "Gördüğünüz zaman şunu söyleyeceksiniz, Rabbim sizden razı olsun demek ki olabiliyormuş. Bay Kemal'in SSK Genel Müdürü olduğu zamanki gibi değil." açıklamasında bulundu.  

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu dönemde hazırlanan bir programa ilişkin videoyu vatandaşlarla izleyen Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun programdaki konuşması sırasında vatandaşlara, "Şimdi Bay Kemal'i dinleyin." diye seslendi. 

Videonun izlenmesinin ardından Erdoğan, "Bay Kemal ne diyor? '10 yıl önce daha iyiydi.' diyor, sen niye buradasın? Ya bu adam böyle, bir koltuğa oturdu mu bir daha oradan kalkmasını bilmiyor. Bir koyun teslim edin kaybeder gelir ama koltuğu kaybetmiyor. Oraya yerleşti bir daha da oradan kalkmıyor. Onun için şimdi 31 Mart'ta öyle bir ders verelim ki CHP'ye oy veren kardeşlerimizi de bu adamdan kurtaralım. Var mıyız?" dedi. 

- "Millet kıraathanelerimizden birini de Pursaklar'da açıyoruz"

Daha sonra, Bilkent Şehir Hastanelerinin olduğu görüntülerine bakan Erdoğan, "Nasıl hiç alakası var mı onunla? Geçenlerde bir hasta hastaneye geldi, tedavisi yapıldı çıkarıyorlar. Hasta, 'Doktor bey ben 3-4 gün daha burada kalayım.' dedi. Adeta şimdi beş yıldızlı otel gibi bir hastane." diye konuştu. 

Etlik'teki şehir hastanesinin ise inşaatının devam ettiğini söyleyen  Erdoğan, seneye tamamlanacağını söyledi. 

Pursaklar'daki yatırımlarla bu zamana kadar Pursaklar'a 678 dersliğe sahip 64 okul inşa edildiğini söyleyen Erdoğan, 966 öğretmen ataması yapıldığını belirtti.

"Millet kıraathanelerimizden birini de Pursaklar'da açıyoruz." diye konuşan Erdoğan, parkların ve içlerindeki sosyal tesislerin yanında bir büyük futbol sahası, yirmi halı saha, yirmi koşu yolu ve bisiklet yoluyla ilçede hayat kalitesinin yükseleceğini söyledi. 

İvedik-Bağlum-Pursaklar bağlantısı, Hasköy kavşağı, Karacaören otoyol bağlantısı, Kazan-Esenboğa bağlantısı, Saray alt geçidi, Selnikel girişi bağlantı yolu gibi projelerle ilçenin ulaşım sorunlarını çözdüğünü söyleyen Erdoğan, Kuyubaşı-Esenboğa metro hattıyla ilgili çalışmaların sürdüğünü, bu projeyi de Ankara ve Pursaklar'a kazandıracaklarını belirtti.

Pursakları cazibe merkezine dönüştürmek için çalışmalara devam ettiğini söyleyen Erdoğan, gelecek dönemde büyük hizmetlerle ilçenin geliştirilmesine devam edeceklerini belirtti.

Erdoğan, büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarının çok güzel projeleri bulunduğunu, bunların hayata geçmesi halinde bambaşka bir Başkente kavuşulacağını aktardı.