Regnum Golf&Country Bodrum ilk etapta yaşam başladı!

Regnum Golf&Country Bodrum ilk etapta yaşam başladı!

Regnum, Bodrum’daki üçüncü projesini hayata geçiriyor. Florida modelinden esinlenen Regnum Golf&Country 80 milyon euro yatırımla inşa edilecek.


Türkiye’nin 21’inci golf sahası Bodrum’da açıldı. Regnum imzasıyla hayata geçirilen proje tamamlandığında 300’e yakın villadan oluşacak.

Öztürk Şirketler Grubu’nun gayrimenkul firması Regnum tarafından inşa edilecek.  Öztürk Grup ve OPET Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı Fikret Öztürk, Regnum Golf&Country Bodrum’un detayları hakkında bilgi verdi. 

 

Bodrum'a Florida konsepti

Regnum Golf&Country Bodrum’un yatırım hikayesinin 15 yıl önceye dayandığını söyleyen Öztürk, “Burada Florida ve golfle öne çıkan diğer bölgelerdeki konsepti uygulamaya çalıştık. Oralara gider, neden bizde de olmadığını düşünürdük. Bodrum’da bu araziyi görünce aynı konsepti burada hayata geçirmeye karar verdik. Burası 1500 dönümlük bir alan. Yaklaşık 1.000 mülk sahibinden arazi aldık. Birtakım zorluklar nedeniyle yatırımdan vazgeçmiştim ama sonra belediye Başkanı Mehmet Kocadon,beni devam etmim için ikna etti” açıklamasında bulundu.

 

80 milyon euroluk yatırım

60 milyonu bina, 20 milyonu golf sahasına ayrılan proje kapsamında 80 milyon euro yatırım yaptıklarını söyleyen Öztürk, projenin Bodrum'a değer katacağını söyledi. Öztürk, “Bodrum’da bir değil 3-4 golf sahası olsa ve her biri için 100 kişi gelse, onlar Bodrum akşamlarına çıksa bölge ekonomisine ciddi katkı sağlar. Bizim projemizden de genellikle çevremizdeki insanlar, yurtdışında yaşayan Türkler ev satın aldı. Gelir düzeyi yüksek bir kitleden bahsediyoruz” diye konuştu.

 

Nihat Özdemir projeden ev sahibi oldu

Bodrum Regnum Golf&Country projesinde 55 villadan oluşan ilk etapta teslimlerin başladı. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, ve Tatil Sepeti’nin patronu Kaan Karayal projeden ev sahibi oldu. 

Güvercinlik’in Çamlık bölgesinde yükselen proje alanında 600 dönümlük 18 delikli bir golf sahası bulunuyor. Villaların yapımı bittikten sonra proje içine ‘wellness’ otel inşa edilecek.

 

Ankara’ya da golf projesi yapacak 

Regnum olarak Ankara’da da bir golf yatırımı gerçekleştireceklerini söyleyen Öztürk, “Orada 2 bin dönümlük bir arazi var. Belediyeden ihaleyle satın almıştık. Sözleşmemiz gereği 2019’un altıncı ayına kadar golf sahasını tamamlamak durumundayım. Beş yıl sonra da binaları yapmaya başlarım. Önce sahayı bitireceğiz, çünkü golf bir bölgenin çehresini değiştiriyor” açıklamasında bulundu.