09 / 08 / 2022

RE/MAX Türkiye'den son 3 ayda 750’den fazla girişimciye iş imkanı!

RE/MAX Türkiye'den son 3 ayda 750’den fazla girişimciye iş imkanı!

Konut kredilerinde yapılan indirimler ile gayrimenkul sektöründe taleplerde ciddi artış yaşandı. Gayrimenkul sektöründeki bu hareketlenme özellikle kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin dikkatini çekerken, devlet teşvikleri de gayrimenkul sektörünün albenisini artırdı. Koronavirüs sürecinde teknolojiye iş süreçlerine adapte ederek etkin kullanan RE/MAX Türkiye geliştirdiği inovatif çözümler ile gayrimenkul sektörünü canlandırdı. Bu durum kendi işini kurmak isteyen girişimcileri harekete geçirdi. Türkiye’nin önemli gayrimenkul şirketlerinden RE/MAX Türkiye’nin açıklamasına göre, son 3 ayda 750’den fazla girişimci gayrimenkul danışmanı olmak için şirketin Power Start adı verilen eğitimlerine katıldı. 

3 günden 388 yeni girişimci gayrimenkul sektörüne adım attı

RE/MAX Türkiye Bölge Direktörü Murat Goldştayn, "Son 3 ayda hayatını kendi girişimiyle kurmak iste-yen ve sektörde uzun yıllardır çalışıp markamızı tercih eden, toplam 750’den fazla yeni gayrimenkul danışmanımız oldu. 6-7-8 Temmuz tarihinde ise sektörün rekor katılımı ile Türkiye’de kendi rekorunu kırarak sadece 388 yeni girişimciyi bünyemize kattık. Ekibimize katılan yeni arkadaşlarımız eğitimlerini tamamlayarak profesyonel gayrimenkul uzmanı olarak sahada çalışmalarına başlıyorlar" diye konuştu.

6 ay süren özel eğitim

Toplumun genelinde herkesin yapabileceği bir iş olarak düşünülen gayrimenkul danışmanlarını yetiştirmeyi hedefleyen RE/MAX Türkiye, 6 ay süren özel bir eğitim programı yürütüyor. Videolu eğitim, canlı yayın eğitimi, sınıf eğitimi, sınav ve takip sistemi içeren ‘blended learning’ isimli özel bir eğitim metodunun uygulandığı eğitimler online ve sınıf derslerinden oluşuyor. Online soru cevap seansları ile bilgilerin güncelliği takip ediliyor.

RE/MAX Türkiye Ekibi en çok ofis açan ülke oldu!