Ricky Martin, House Hotel'i kapattı!

Ricky Martin, House Hotel'i kapattı!



Konser için Türkiye'ye gelecek olan Ricky Martin, Ortaköy'de yeni açılan 28 odalı The House Hotel Bosphorus'u dört günlüğüne kapattı. Ricky Martin'in sevgilisi ve ikiz çocuklarının yanı sıra konser ekibiyle birlikte otelde kalacağı öğrenildi....


18 Haziran'da konser vermek için İstanbul'a gelecek olan dünyaca ünlü pop star Ricky Martin, House Cafe grubunun ortakları Ferit Baltacıoğlu ve Canan Özdemir ile İrlandalı Kerten Fonu tarafından kurulan The House Otel'in üçüncü oteli The House Hotel Bosphorus'u dört günlüğüne kapattı. Ricky Martin'in sevgilisi ve ikiz çocuklarının yanı sıra konser ekibiyle birlikte otelde kalacağı öğrenildi.

'TEKLİF BEKLİYORUZ'
28 odadan oluşan otelde normal oda fiyatları 200 euro, kral dairesi ise 1000 eurodan satılıyor. Grubun Ortaköy'deki House Cafe'nin üst katında yüzde 25'i Edin Ailesi, yüzde 75'i ise Milli Emlak'a ait olan 1. derece tarihi eser konumundaki binası 2.5 milyon euroya renove edildi. Baltacıoğlu, otelin 3 ay boyunca yüzde 100 dolduğunu da belirtirken, İrlandalı Kerten Fonu'nun temsilcisi Gabriella Kindert ise İstanbul dışında 2012 sonuna kadar  İzmir  ve Ankara'da otel açmak için yer aradıklarını söyledi. Kindert, uygun lokasyonlarda binaya sahip olanların kendileriyle bağlantıya geçmelerini isteyerek 'Güzel lokasyonlarda bina sahiplerinin tekliflerine açığız' diye konuştu. Kindert, ayrıca The House Hotel markasını Türkiye'nin yurtdışındaki ilk butik otel markası haline getirmeyi hedeflediklerini belirterek öncelikli olarak Amsterdam ve Frankurt, daha sonra ise Berlin, Londra, Viyana ve Paris'te de oteller açacaklarını kaydetti.

200 milyon euroluk satın alma yapacak
Daha önce Elit çikolata ve Bücürük'e ortak olduklarını hatırlatan Kindert, 'Tüketici perakendesi, hizmet, sağlık ve yiyecek-içecek sektörleriyle ilgileniyoruz. Türkiye için 200 milyon euro bütçe ayırdık. Yıl sonuna kadar 2-3 şirkete daha ortak olacağız' dedi.

Sabah/DİLEK TAşž