Rize-Artvin Havalimanı inşaatında son durum ne oldu?

Rize-Artvin Havalimanı inşaatında son durum ne oldu?AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı merakla beklenen Rize-Artvin Havalimanı inşaatı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Rize'nin Derepazarı ilçe merkezinde yer alan bir restoranda AK Parti İl Başkanı İshak Alim ve parti yöneticileri ile buluştu. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Hayati Yazıcı, Rize yatırımlarıyla ilgili bazı bilgiler aldı. 

Hayati Yazıcı, toplantıdan sonra yaptğı açıklamada, Rize'deki bir çok tünel ve yatırımın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yaklaşık olarak iki hafta önce hizmete alındığını kaydetti.

Rize-Artvin Havalimanı inşaatında son durum ne oldu?

Rize'de süren yatırımlarla ilgili de bazı bilgiler veren Yazıcı, Rize-Artvin Havalimanı inşaatının sürdüğünü deniz dolgusunun tamamlandığını ve merakla beklenen dev projenin üst yapı çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi.

Pistle ilgili yapılanmanın tamamlandığını dile getiren Yazıcı, "Hizmet ünitelerinin iç düzenlemeleri yapılıyor. Bir aksilik olmazsa yıl sonunda bölge halkımızın ve Türk insanının, turizmin hizmetine girecek. Havaalanları, ulaşım konforu bakımından tercih edilen ulaşım aracı olmakla birlikte bölgenin turizm potansiyeli açısından son derece işlevsel bir hizmet ünitesi. Havaalanının açılması ile bölgenin turizm potansiyeli turistler açısından daha kolay ulaşılabilir olacak." dedi.

Türkiye'de önemli kentsel dönüşümler yapıldığını kaydeden Yazıcı, "Rize'de de birçok cadde deniz dolgusu ile arsaya dönüştürülmüş. Özellikle deniz dolgu alanları üzerinde yapılmış şehrin merkezini oluşturan kısım Deniz Caddesi. Buradaki binaların korozyon itibariyle riskli olduğu tespiti yapıldı. Yıkılarak bir kentsel dönüşüm yapılıyor. Çok büyük bir çalışma planlandığı gibi devam ediyor. Planlandığı gibi 2022 yılının temmuz ayı sonunda inşallah bitmiş olacak. Bu proje tamamlanıp bittiğinde benzer kentsel dönüşümü özendirecek. Çok başarılı bir kentsel dönüşüm gerçekleştiriliyor." dedi.

 

Rize'deki kentsel dönüşüm çalışmaları 2022 sonunda tamamlanacak!