Rönesans Holding dünyanın en büyük 33’üncü müteahhitlik şirketi oldu!

Rönesans Holding dünyanın en büyük 33’üncü müteahhitlik şirketi oldu! Rönesans Holding dünyanın en büyük 33’üncü müteahhitlik şirketi oldu!

Rönesans İnşaat, Engineering News Record’un (ENR) “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri” 2019 listesinde 33’üncü sıraya yerleşti.Rönesans, Avrupa’nın en büyük 9’uncu müteahhitlik şirketi olarak da sıralamada yer aldı.

Türkiye’nin, yurt dışında hayata geçirdiği projelerle dünya sıralamasında yer alan en büyük şirketi olan Rönesans, bu yıl da kendi sektörünün küresel birinci liginde yükselişine devam etti. 1917'den beri yayın hayatına devam eden uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR'ın (Engineering News Record) müteahhitlik firmalarının ülkeleri dışındaki faaliyetlerinden elde ettikleri yıllık gelirleri esas alarak yayınladığı "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinde Rönesans İnşaat, 2019’da bir önceki yıla göre üç basamak yükselerek 33’üncü sıraya yerleşti. Rönesans İnşaat Avrupa’nın da en büyük 9’uncu müteahhitlik şirketi oldu.

2018 yılında toplam 5,4 milyar dolar gelir elde eden küresel ölçekte sıralamalara giren projelere imza atan ‘en’lerin şirketi Rönesans, bu sonuçla 2019 listesinde de Türk müteahhitlik şirketleri arasında ilk sırada yerleşti.

Dünyanın en büyük inşaat firmaları açıklandı!