Rönesans, Türkiye'yi AVM ile donatıyor

Rönesans, Türkiye'yi AVM ile donatıyor Rönesans, Türkiye'yi AVM ile donatıyor

Başkan Durmuş Ali inşaat sektöründe prestij projeleri ile dikkati çeken ve bugüne kadar Ankara'da Optimum Alışveriş Merkezini açan Rönesans Alışveriş Merkezleri Yatırım Grubu'nun, 2010 yılına kadar Türkiye'nin değişik kentlerinde 9 alışveriş merkezi daha

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Rönesans Grubun Kiralama Koordinatörü Mehmet Ali Ünsay,  yaptığı açıklamada, kuruluşlarından bu yana geçen 14 yılda yerel ve uluslar arası 37 farklı noktada toplam değeri 3 milyar doları, proje alanı ise 3 milyon metre kareyi aşan 450 projeyi başarıyla tamamladıklarını söyledi.
Gerçekleştirdikleri alışveriş merkezi, iş merkezi, fabrika yapıları, otel gibi ticari yapılar, lüks konut ve saray gibi projeler ile dikkat çektiklerini belirten Ünsay, halen devam eden projelerinin kontrat değerinin 1,9 milyar dolara ulaştığını kaydetti.
Ünsay, bugüne kadar Türkiye'de bir tek Ankara'da Optimum AVM ile faaliyet gösterdiklerini belirterek, 2010 yılına kadar İstanbul, Adana, Gaziantep,  İzmir  ve Malatya'da 9 AVM kuracaklarını, 2014 yılı sonuna kadar Türkiye'deki AVM yatırımlarının 30 projeye ve 1,5 milyon metrekare kiralanabilir alana ulaşacağını, bunun yatırım planlamasının ise 5 milyar doları aşacağını bildirdi.
Adana'daki alışveriş mağazası
Ünsay, Adana'da Sinanpaşa Mahallesi'nde 41 bin metrekare arsa üzerinde Seyhan Nehri kıyısında yapımına başladıkları alışveriş merkezindeki inşaat çalışmalarını da yoğun bir şekilde sürdürdüklerini söyledi.
Alışveriş merkezinin 100 bin metrekare kapalı ve 50 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olmasının planlandığını ifade eden Ünsay, projede 2 bin araçlık otoparkın bulunduğunu kaydetti.
Ünsay, alışveriş merkezinde hipermarket ve yapı market, 150 mağaza, 9 salonlu sinema, 2 bin 500 metrekare eğlence ve bowling, 3 bin 500 metrekare de 20 fastfood ve restoran alanı ile 400 metrekare buz pisti gibi hizmetleri sunmayı hedeflediklerini belirtti.
Ünsay, alışveriş merkezinin 2009 yılının eylül ayında tamamlanarak hizmete açılacağını da sözlerine ekledi.

pus