Ruhi Kurnaz: Enkaz altındakileri biz öldürdük!

Ruhi Kurnaz: Enkaz altındakileri biz öldürdük!

Eski Düzce Belediye Başkanı Ruhi Kurnaz, Vana yaptığı ziyaretin ardından, Tecrübesizdik, yardıma gelenler de öyleydi. Düzcede dozerleri enkazlara çıkarttık, insanları öldürdük itirafında bulunduDüzcede 12 Kasım 1999da meydana gelen 7.2lik deprem sırasında Düzce Belediye Başkanı olan ve  Ankara  Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak belediyenin Vana gönderdiği yardım TIRlarına eşlik eden Ruhi Kurnaz, deprem bölgesindeki çalışmaları belediye meclis üyelerine anlattı.

Habertürk'ün haberine göre, Van depremine ilişkin bilgiler verirken sözü 12 Kasım Düzce depreminin 12. yıldönümüne getiren Kurnaz, üç ay arayla meydana gelen 17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerine atıfla Allah böyle bir depremi kimseye yaşatmasın diyerek bir de itirafta bulundu: Tecrübesizdik, yardıma gelenler de öyleydi. Köpekleri Hollandadan, kurtarma ekiplerini Japonyadan bekledik. Ama bu depremde bir fark var. İnsanlar eğitilmiş. Biz dozerleri enkazların üstüne çıkardık, insanları altta öldürdük.

ABBnin Van depremindeki çalışmalarına ilişkin de bilgi veren Kurnaz, enkazlardaki cesetlerin parçalanmadan çıkarıldığını belirterek, Vanda arama kurtarma ekibimiz çalışırken, enkaz altındakilerin yakınlarından biri, Eğer cesedine zarar verirseniz öldürürüm sizi diyerek tehdit ediyor. İnsanlar bu psikolojide. Enkaz altından 20 ceset çıkardık. Hiçbirine bizim makinelerimiz ve ekiplerimiz zarar vermedi dedi.
Güneş