31 / 01 / 2023

Sabiha Gökçen'e uçuş için İspanyol Alman ve İngilizler sıraya girdi

Sabiha Gökçen'e uçuş için İspanyol Alman ve İngilizler sıraya girdi

Limak'ın Hintli ve Malezyalı ortaklarıyla işletme ihalesini kazandığı Sabiha Gökçen Havalimanı'nda henüz ihale onay aşaması tamamlanmadan yabancılardan yoğun ilgi geldi.

Limak Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Sabiha Gökçen'den uçuş için İngiliz, Alman ve İspanyol havayolu şirketlerinden yoğun talep aldıklarını söyledi.


HİNTLİLER ŞAŞKIN


Özdemir, gelen taleplerin 2015 yılında ulaşılması planlanan 10 milyon yolcuya çok daha erken ulaşılacağını gösterdiğini belirtirken, havalimanının yeniden yapılandırılması amacıyla 300 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını ancak ihale onayının hala çıkmamış olmasının yatırımı geciktirdiğini ifade etti. Özdemir, bir süre önce Hintli ortakları GMR şirketi temsilcileri ile Müsteşarlığı ziyaret ederek bilgi aldıklarını ve Hintli ortaklarının 9 Temmuz'da yapılan ihalenin yaklaşık 3.5 aydır sonuçlandırılmamış olmasını “hayretle” karşıladıklarını kaydetti. Özdemir, ihalenin en geç Ocak 2008'de onaylanmasını beklediklerini kaydederek, daha sonra hızla yatırımlara başlayacaklarını söyledi.


ERDOĞAN SÜZER

Geri Dön