Safranbolu'ya bayramda 70 bin turist gelecek!

Safranbolu'ya bayramda 70 bin turist gelecek!

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Safranbolu'daki otellerin doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı. Belediye Başkanı Necdet Aksoy, "Günübirlikçilerle 4 günlük bayram tatilinde 70 bin misafiri yakalarız" dedi.


UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Safranbolu'daki otellerin doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı. Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy: "Yarın başlayacak Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla ilçedeki bütün otellerimiz doldu. Günübirlikçilerle 4 günlük bayram tatilinde inşallah 70 bin misafiri yakalarız"


UNESCO Dünya Miras Listesi'nde ve dünyanın en iyi korunan 20 kenti arasında yer alan Safranbolu'daki oteller, Ramazan Bayramı dolayısıyla doldu. Kente bayram boyunca günübirlikçilerle yaklaşık 70 bin turistin gelmesi bekleniyor.


Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, belediye olarak bayram öncesi tüm hazırlıkları tamamladıklarını söyledi.


İlçeye gelen turistleri en iyi şekilde ağırlayacaklarını ifade eden Aksoy, ilçede tatillerde yoğunluk yaşandığını, Türkiye ve dünyanın her yerinden binlerce kişinin Safranbolu'yu görmeye geldiğini belirtti.


Aksoy, "Yarın başlayacak Ramazan Bayramı tatili nedeniyle ilçedeki bütün otellerimiz doldu. Günübirlikçilerle 4 günlük bayram tatilinde inşallah 70 bin misafiri yakalarız" diye konuştu.


Otellerin dolu olması ve turist sayısında yaşanacak artışın Safranbolu'ya büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Aksoy, şunları kaydetti:


"İlçemize ne kadar çok misafir gelirse, bu kentimiz için çok önemli. Bu vesileyle de esnafımız çifte bayram yapmış olacak. Yerel yöneticiler olarak misafirlerin rahatı için gerekli bütün önlemleri aldık. Yeme, içme ve konaklama alanları sürekli denetlenecek. Bayram süresince turizm zabıtası 24 saat görev yapacak. Rehberlerimiz iş başında olacak."


AA