Sağlam GYO sermayesini 56 milyon YTL'ye çıkarıyor

Sağlam GYO sermayesini 56 milyon YTL'ye çıkarıyor

Ülker Şirketler Topluluğu iştiraklerinden Sağlam Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), sermayesini 14 milyon YTL'den 56 milyon YTL'ye çıkarmak için ortaklarına çağrıda bulunacak.
 


 SPK'dan izin alan Sağlam GYO, operasyon sonrasında sermayesini yüzde 300 artırmış olacak. 42 milyon YTL'lik sermaye artırımı için 16 Ekim-6 Kasım tarihleri arasında yatırımcılara çağrıda bulunacak olan firma, Sermaye Piyasası Kurulu'ndan (SPK) izin aldı.


Şubat 2007'de ayında 7 milyon YTL olan sermayesini yüzde 100 bedelli arttırarak halka açılan Sağlam GYO, operasyon sonrasında, kuruluşundan beri sermayesini 8 kat büyütmüş olacak. Halka arz sırasında portföyünde 2 gayrimenkul bulunan Sağlam GYO'nun şu anda portföyünde 5 adet gayrimenkul ve gayrimenkule dayalı şirket iştiraki bulunuyor.


Kademeli ve kontrollü büyüme stratejisini benimsediklerini belirten Sağlam GYO Genel Müdürü Ali Tekin, "Böylece hem, zaman zaman yaşanan dalgalanmalardan minimum düzeyde etkilenmeyi, hem de önümüze çıkabilecek fırsatlardan yararlanabilmeyi amaçladık" dedi.