Sağlık ve spor tesisleri için yapılan kiralamalar mecliste!

Sağlık ve spor tesisleri için yapılan kiralamalar mecliste!

Tarım ve Orman Bakanlığınca 2018 ve 2019 yıllarında sağlık, eğitim ve spor tesisleri için yapılan kiralamalar ve tahsil edilemeyen kiraların tutarı meclis gündemine taşındı. CHP'li Gürer, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...


CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Tarım ve Orman Bakanlığı'nca 2018 ve 2019 yıllarında sağlık, eğitim ve spor tesisleri için yapılan kiralamalara ve tahsil edilemeyen kiraların tutarına ilişkin soru önergesi hazırladı. Gürer, sorusunun Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlandırılmasını istedi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in soruları:
1- Tarım ve Orman Bakanlığı'nca, 2018 ve 2019 yılında sağlık, eğitim ve spor tesisi yapımı maksadıyla izin verilen tesis sayısı ne kadardır?
2- Turizm için izin verilmesi sonucu kiralanan tesis sayısı ne kadardır?
3- Ormanlarda kafetarya, kantin, otopark gibi yan ünitelerin, diğer izinlere konu tesislerle beraber kiralanan sayısı ne kadardır?
4- 18.04.2014 tarih ve 28976 sayılı resmi Gazete'de yayımlanan Orman Kanunu'na göre 2018 ve 2019 yılında kira ödemeleri yerine getirmeyen ve tahsilat gerçekleşmeyen 28 Bölge Müdürlüğünde ödenmeyen kira tutarı ne kadardır?
5- Son beş yılda kira sözleşmesi iptal edilen tesis sayısı ne kadardır?
6- Toplamda tahsil edilemeyen kira ne kadardır?
7- Konuyla ilgili kurumla davalık olan kiracı var mıdır?