Çukurova Balkon

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları sürüyor!

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları sürüyor! Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları sürüyor!

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda dönüşümle ilgili süreçte takip edilecek yasal mevzuat, yapılaşma, emsal hesapları ve kütle planları gibi konularda Başkan Mehmet Özhaseki'ye bir sunum yapıldı.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!Büyükşehir Belediyesi'nin en önemli projelerinden birisi olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda dönüşümle ilgili süreçte takip edilecek yasal mevzuat, yapılaşma, emsal hesapları ve kütle planları gibi konularda Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye bir sunum yapıldı.

Başkanlık Toplantı Salonu'nda ilgili belediye bürokratlarının da katılımıyla gerçekleştirilen sunumda Doğukan İmar Ltd. Şti'den Şehir Plancısı Nadir Doğan tarafından dönüşüm esnasında takip edilecek yasal süreç, mer'i mevzuatlar, emsal hesapları ve kütle planları vs. gibi konularda bilgiler sunuldu.


CAMİ-İ KEBİR'İN ETRAFI AÇILACAK

Öte yandan Kayseri'nin en önemli tarihi eserlerinden birisi olan Cami-i Kebir ve çevresinde yapılacak kentsel dönüşüm ve çevre düzenleme çalışmaları da masaya yatırıldı.

Başkan Özhaseki'nin yanısıra Büyükşehir ve Melikgazi Belediyeleri'nden konuyla ilgili yetkililerin katıldığı toplantıda tarihi Cami-i Kebir ve çevresinde yapılacak çalışmalar ele alındı.

Bu kapsamda yıkılması planlanan binalar ile yapılacak katlı otoparkın ayrıntılı olarak değerlendirildiği toplantıda ayrıca Cami-i Kebir ve etrafındaki diğer tarihi eserlerin önplana çıkartılması ve tarihi dokuya uygun bir yapılaşma gerçekleştirilmesi gibi ayrıntılar üzerinde duruldu.


Kayseri Büyükşehir Belediyesi