sahibinden.com, bölge ofisi için Trabzon ilini tercih etti!

sahibinden.com, bölge ofisi için Trabzon ilini tercih etti!Bölgesel yapılanmaya giden sahibinden.com, Karadeniz Bölge Ofisi için Trabzon ilini tercih etti


Türkiye genelindeki üyelerine daha hızlı ulaşmak amacıyla bölgesel yapılanmaya giden sahibinden.com, Karadeniz Bölge Ofisi için Trabzon ilini tercih etti. Trabzon nüfusunun her ay yarısının ziyaret ettiği platform, Trabzon Belediye Başkan Yardımcıları Sn. Hüseyin Turan ve Sn. Osman Gökhan Bali'nin katılımı ile gerçekleştirdiği törenle Karadeniz Bölge Ofisi'ni faaliyete geçirdi. Sahibinden, yeni bölge ofisi sayesinde; Karadeniz'deki üyelerine daha hızlı ulaşmayı ve kurumsal üyelerine vermiş olduğu hizmetin kalitesini artırmayı hedefliyor.
 
Karadeniz Bölge Ofisi'nin açılışı ile ilgili Aksoy Group Yönetim Kurulu Üyesi Mert Aksoy yaptığı açıklamada;

"Karadenizliler'den büyük ilgi görüyoruz. Trabzon'u tercih etmemizin nedeni; 750 bin olarak tahmin edilen Trabzon nüfusunun, her ay yarısının platformumuzu ziyaret ediyor olması. Bu nedenle Ankara,  İzmir  ve Antalya'nın ardından dördüncü bölge ofisimizi, Trabzon'da faaliyete geçiriyoruz. Sahibinden hızla büyüyen e-ticaret sektörünün lider firmalarından. Alıcıları ve satıcıları buluşturarak ticaretin gerçekleşmesine imkan sağlıyor ve böylece ticareti artırıyor. Amacımız Karadeniz Bölge Ofisi'miz aracılığıyla bu bölgedeki ticareti de artırmak" dedi. Kaliteli hizmeti ancak üyeleri ile kuracakları bire bir iletişimle sağlayabileceğine inandıklarını belirten Aksoy, kültürel farklılıkları ortadan kaldırabilmek için bölge ofislerinde görevli olacak personeli de aynı bölgeden seçmeye özen gösterdiklerini iletti. Yeni bölge ofisi sayesinde; Karadeniz'deki üyelerine daha hızlı ulaşmanın yanı sıra kurumsal üyelerine vermiş olduğu hizmetin kalitesini artırmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.  Bir liman şehri olanTrabzon'un; Doğu Anadolu'ya yakınlığı nedeniyle, bölgede gerçekleşen ticarette de önemli bir kavşak noktası olduğunu söyleyen Aksoy "Özellikle Trabzon'da ticaretle uğraşan birçok firma var. Ve bu firmalar ürünlerini ve hizmetlerini civardaki illere tanıtabilmek için çetin doğa şartlarına rağmen sık sık seyahat etmek zorunda kalıyorlar. sahibinden.com olarak sunduğumuz hizmetler ile bu ziyaretleri minimuma indirmeleri ve bu seyahatlerde harcadıkları zamanı, işlerini geliştirmekte ve büyütmekte kullanmalarına imkan sağlıyoruz. Ayrıca ürün ve hizmetlerini sadece civar bölgelerdeki müşterilere değil tüm dünyaya pazarlayabiliyorlar. İnanıyorum ki bu bölge ofisi aracılığıyla Sahibinden, Karadenizli firmaların dünyaya açılan penceresi olacak" dedi.
 
Rakamlarla sahibinden.com;
Her ay 1 milyardan fazla tıklanıyor.
Her ay farklı 9,5 milyon kişi platformu ziyaret ediyor.
Platformda yaklaşık 950 bin adet aktif ilan bulunuyor.
Platforma her gün yaklaşık 13.500 yeni ilan girişi yapılıyor.
Platformdan günde ortalama 600 adet araç satılıyor.
Platformdan günde ortalama 300 adet konut satılıyor.

Rakamlarla Trabzon;
Trabzon nüfusunun yarısı her ay platformu ziyaret ediyor.
Platformda sadece Trabzon'dan verilen yaklaşık 3.000 ilan bulunuyor.
Tüm ilanların yarısı vasıta kategorisinde bulunuyor.
Emlak kategorisinde konuttan sonra arsa ilanlarının fazlalığı dikkat çekiyor. 
Alışveriş kategorisinde yer alan "bayan ayakkabı" ilanlarının fazlalığı öne çıkan noktalardan biri.