09 / 08 / 2022

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin deprem kredisi iptali mecliste kabul edildi!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin deprem kredisi iptali mecliste kabul edildi!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin 1999 deprem sonrası Avrupa Yatırım Bankası’ndan kullandığı kredinin kalan 270 Milyon TL’lik kısmının iptali TBMM’de kabul edildi.Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin 1999 deprem sonrası Avrupa Yatırım Bankası’ndan kullandığı kredinin kalan 270 Milyon TL’lik kısmının iptali TBMM’de kabul edildi. Sakarya Belediyesi'nde yer alan habere göre; kısa süre önce TBMM Plan ve Bütçe komisyonunda görüşülen ve meclis gündemine taşınan Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair maddeler yasalaştı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin büyük bir yükten kurtulduğunu söyleyen Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Maliye Bakanımız Berat Albayrak’a, Genel Başkanvekilimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a, AK Parti Genel Başkan Yardımcılarımız Mehmet Özhaseki ve Ali İhsan Yavuz’a, AK Parti Grup Başkanvekilimiz Mehmet Muş’a, AK Parti Milletvekillerimiz Çiğdem Erdoğan Atabek, Kenan Sofuoğlu ve Recep Uncuoğlu’na, İl Başkanımız Yunus Tever’e teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Şehir için önemli karar! 

Deprem kredisi ödeyen tek belediyenin Sakarya Büyükşehir Belediyesi olduğunu ve mecliste yasalaşan kanunla bu yükten kurtulduklarını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “2033 yılına kadar her ay 6 milyon TL’lik bir ödeme yükümlülüğümüz vardı. Çözümü için ilk günden bu yana çalışmış, görüşmeler gerçekleştirmiştik. Hamdolsun bugün itibariyle şehrimizin geleceği için çok önemli olan bir adımı geride bıraktık. Katkı sağlayan herkese şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu

Sakarya'daki bin yataklı hastanenin inşaatı bu yıl içerisinde gerçekleştirilecek!