01 / 07 / 2022

Sakarya Büyükşehir'in gündemi kentsel dönüşüm!

Sakarya Büyükşehir'in gündemi kentsel dönüşüm!

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak ve yönetim kurulu üyeleri Erenler ve Serdivan Belediye Başkanlarını ziyaret etti. Erenler Belediye Başkanı Kılıç’a yapılan ziyarette ise gündem kentsel dönüşüm oldu.Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak ve Yönetim Kurulu Üyeleri Serpan Belediye Başkanı  Yusuf Alemdar ile Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’ı ziyaret etti. Adayorum'da yer alan habere göre, her iki ziyarette de belediyelerle işbirliğinin bu dönemde devam etmesi konuşulurken Erenler’de gündemin en önemli konusu da kentsel dönüşüm oldu. Belediye tarafından başlatılan dönüşüm projesinin devamında yer almak istediklerini söyleyen müteahhitlere Başkan Kılıç “Ada bazlı yapılacak dönüşüm projelerinde birlikte çalışabiliriz” dedi

Sakarya Müteahhitler Birliği’nin her fırsatta söylediği ada bazlı dönüşüm Erenler Belediyesi’nde yeniden gündeme geldi. Ada bazlı yapılacak olan kentsel dönüşümde Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak ve Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç birlikte çalışabileceklerini belirttiler. Devam eden Kentsel Dönüşüm projesinin dışında da ilçede dönüşüme ihtiyaç duyulan bölgeler olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Fevzi Kılıç “Ada bazlı projelerde birlikte hareket edebiliriz. Bizler şehre değer katacak, insanımızın mal ve can güvenliğini koruyacak her projeye destek veririz” diye konuştu.

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak ziyaretten sonra yaptığı değerlendirmede “Asrın felaketi 17 Ağustos’u unutmamak gerekir. Şehrimizde deprem yorgunu binalar, çıkmaz sokaklar mevcut. Ziyaret ettiğimiz başkanlarımıza konuyu aktarıyoruz. Hem deprem yorgunu binalardan kurtulmak hemde yeşil alanı, yolu ve alt yapısı ağlıklı alanlar oluşturmak gerekiyor. Ada bazlı projelerle şehrimizde dönüşümü sağlamak zorundayız. Hem yapı güvenliği hemde can güvenliği açısından bunu yapmak zorundayız” şeklinde konuştu.

Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak “Her dönem olduğu gibi yeni dönemde de belediyelerimiz, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile kol kola yürümeye devam edeceğiz. Serpan Belediye Başkanımız Yusuf Alemdar ve Erenler Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç’a gerçekleştirdiğimiz ziyaretin nedeni bu. Görevi devir alan diğer başkanlarımızı da ziyaret ederek şehrimiz için birlikte çalışmaya devam edeceğimizi bildiriyoruz. Yaşadığımız şehri kalkındırmak daha modern hale getirmek için birlik olmak durumundayız” diye konuştu.