03 / 12 / 2022

Sakarya Demokrasi Meydanı 1. Etap'ın ihalesi 2 Mayıs'ta!

Sakarya Demokrasi Meydanı 1. Etap'ın ihalesi 2 Mayıs'ta!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Demokrasi Meydanı 1. Etap yenileme çalışmaları için 2 Mayıs Çarşamba günü ihaleye çıkacaklarını belirtti.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Demokrasi Meydanı 1. Etap yenileme çalışmaları için ihale tarihinin belli olduğunu söyledi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, meydan için 2 Mayıs Çarşamba günü ihaleye çıkacaklarının müjdesini veren Başkan Zeki Toçoğlu, ihalenin ardından çalışmaları başlatıp hızla projeyi tamamlamak istediklerini söyled..

İhale 2 Mayıs Çarşamba


Başkan Toçoğlu konuyla ilgili olarak, “Demokrasi Meydanımız için yenileme çalışmaları gerçekleştireceğimizi duyurmuş, proje için hazırlıklarımızı başlatmıştık. Projemizle ilgili bir anket düzenleyerek vatandaşlarımızın görüşlerini aldık. STK temsilcilerimizle bir araya gelerek onlarında fikirlerine başvurduk ve projemize son şeklini verdik. Şimdi ise projemizin 1. etabı için ihaleye çıkıyoruz. İnşallah 2 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz ihalenin ardından hemen çalışmalarımıza başlayacağız. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Örnek meydan


Demokrasi Meydanı’nda yapılacak yenileme çalışmalarıyla ilgili de konuşan Başkan Toçoğlu, “Zeminde iyileştirmeler yapıp yeşil alanları arttıracağız. Meydandaki kot farkını ortadan kaldıracağız. Aydınlatma, oturma alanları, kafe, sosyal alanlar yine projemizin içerisinde yer alacak. Katlı Pazar Yeri önündeki yapıyı da kaldıracağız. Yeni meydanımız da vatandaşlarımızın yaşamına kolaylık sağlayacak Akıllı Şehir Uygulamaları da bulunacak. Projemizin 2. etabında ise Atatürk Bulvarı tarafına yeni bir yapı inşa edeceğiz. İnşallah Türkiye’ye örnek bir meydanı şehrimize kazandıracağız” dedi.
Geri Dön