Sakarya Demokrasi Meydanı’ndaki kazı çalışmaları tamamlanıyor!

Sakarya Demokrasi Meydanı’ndaki kazı çalışmaları tamamlanıyor! Sakarya Demokrasi Meydanı’ndaki kazı çalışmaları tamamlanıyor!

Demokrasi Meydanı’nda devam eden yenileme çalışmalarını yerinde denetleyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Kazı çalışmalarımızın yüzde 90’ını tamamladık. Yeni projeyle meydandaki kot farkını ortadan kaldıracağız.” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Demokrasi Meydanı’nda devam eden yenileme çalışmalarını yerinde denetledi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, kurmaylarından yenileme çalışmalarında gelinen son nokta ile ilgili bilgiler alan Başkan Zeki Toçoğlu’na SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş ve Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan eşlik etti.

Yüzde 90 tamam


Başkan Zeki Toçoğlu, “Şehrin vitrini Demokrasi Meydanımız için vatandaşlarımızdan, STK’lardan görüşler alarak yeni meydan projemizi şekillendirmiş ve çalışmalarımızı başlatmıştık. Kazı çalışmalarımızın yüzde 90’ını tamamladık. Yeni projeyle meydandaki kot farkını ortadan kaldıracağız. Yağmursuyu drenajı projelendiriyoruz. Ekiplerimiz önümüzdeki hafta su yalıtımına başlayacak. Çelik imalatlarımız ise devam ediyor. İnşallah yeni meydanımızın 1. etabını en kısa süre içerisinde tamamlayacağız” dedi.

Akıllı Şehir Uygulamaları


Başkan Zeki Toçoğlu, “Projemizle Sakaryalıların konforunu arttırmayı amaçlıyoruz. Akıllı Şehir Uygulamalarıyla donatacağımız meydanımızda yeşil alanları da arttıracağız. Akıllı Şehir Uygulamalarımızla toplumumuzun her kesimi için erişilebilir bir meydan inşa edeceğiz.  Aydınlatma, oturma alanları, kafe, sosyal alan yine projemizin içerisinde yer alacak. Projemiz tamamlandığında inşallah Türkiye’ye örnek bir meydanı şehrimize kazandırmış olacağız” diye konuştu.