Sakarya Erenler'e 170 milyon liralık yatırım!

Sakarya Erenler'e 170 milyon liralık yatırım!Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu yaptığı açıklamada “Erenler’de tamamlanan ve planlanan yatımların toplam maliyeti 170 milyon TL’dir, projelerimizi bir bir hayata geçirmeyi sürdüreceğiz” dediSakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erenler’de görev yapan muhtarlarla bir araya geldi. Gerçekleştirilen programa Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, AK Parti Milletvekilli Adayı Şaban Dişli, Genel Sekreter Yardımcıları Zafer Poyraz ve Ayhan Kardan, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Yılmaz, Erenler Muhtarlar Derneği Başkanı Şaban Süleyman, büyükşehir bürokratları ve muhtarlar katıldı.


22 Proje Tamamlandı

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, “Yerel seçimler öncesi 50 projemizi vatandaşlarımıza tanıttık. Yerel seçimlerden sonra göreve geldiğimizden beri 50 projenin 22’sini tamamladık. Ayrıca bizim en önemli projelerimizden biri olan Kentsel Dönüşüm projemizde de çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah Ocak ayının sonuna kadar vatandaşlarımıza evlerini tapuları ile birlikte teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.


Erenler’e Yeni Yaşam Alanı

Başkan Toçoğlu, “İlçemizin geleceği adına çok önemli projeleri hayata geçirdik.  Yeni projeler içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 120 dönüm alan üzerine Sakaryapark’ı inşa ettik; şehri nehirle buluşturduk. Şehrimizde trafik sıkışıklığına neden olan tır parkını kaldırdık.  Yerine 1. OSB’nin karşısında modern bir tesis inşa ettik. ADASU HES projemizi faaliyete aldık. Sakarya Nehri üzerinde kurulan nehir tipi hidroelektrik santralinde yılda ortalama 8 milyonluk elektrik üretimi gerçekleştiriyoruz.”


10 Bin Dönüme Can Suyu

“Şehrimizin doğu bölgesinde yaz aylarında sulama sıkıntısı çeken çiftçilerimiz için Doğu Bölge Sulama Projesi’ni devreye aldık. Hidroelektrik Santralinin oluşturduğu havuz sayesinde 10 bin dönüm araziye sulama desteği sunuyoruz. Ayrıca Hayvan pazarını daha iyi şartlarda hizmet sunması için Alancuma’ya taşıdık.  Erenler’de devam eden yatırımlarımız kapsamında ise Sakarbaba ve Sakarya Caddeleri’ni birbirine bağlayacak yeni bin metrelik duble yolda çalışmalarımız sürüyor.  Yeni Stadyum ile Sakaryapark arasında hayata geçirilecek 4,5 kilometrelik bulvarın ilk etabında da çalışmalarımız devam ediyor.”


Erenler’e Yeni Projeler

“İlçemiz için planlanan yatırımlarımız kapsamında ise Sakarya Caddesi ile D-650’nin noktası olan Et Balık Kavşağı yeniden düzenlenecek. Et Balık ile Organgazi Caddesi güzergahında hayata geçirilecek Uluyol Bulvarı projesi ile 3 kilometrelik yeni bir duble yol inşa edilecek. 2 bin dönümlük rekreasyon çalışmalarının 120 dönümlük ilk etabı hayata geçirilmişti. Şimdi de projenin ikinci etabı planlanıyor. 25 milyonluk Erenler İçmesuyu Şebeke İnşaatı projemizle ilçenin tüm içmesuyu şebekeleri yenilecek. Yaklaşık 10 milyonluk yağmursuyu hattında ise çalışmalarımız sürüyor. Erenler’de tamamlanan ve planlanan yatımların toplam maliyeti 170 milyon TL’dir.”


Muhtarlarımızın Yanındayız

“7 Haziran seçimleri öncesi muhtarlarımızla bir araya gelmiştik. Muhtarlarımızın taleplerine kayıtsız kalmadık. Muhtarlarımıza elimizden gelen desteği her zaman vermeye çalışıyoruz. İlçede görev yapan 33 muhtara SEMOS programı kapsamında program ile uyumlu bilgisayar ve yazıcı verdik. Büyükşehir bünyesinde de yeni bir düzenleme yaptık. Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığını kurduk. Artık muhtarlarımız taleplerini daha hızlı bir şekilde Büyükşehir’e iletebiliyor.”


Milletimiz Bize Sahip Çıkacak

Programın devamında konuşan AK Parti Milletvekilli Adayı Şaban Dişli, “1 Kasım seçimlerinde bizim aradığımız ülkemizin huzuru. Muhtarlarımız şehrimizin kanaat önderleridir. Birlik ve beraberlik içerisinde ortak aklı bulup siyasi istikrarı yakalayıp, kaldığımız yerden devam etmeliyiz. 7 Haziran seçimlerinden sonra ülkemizi kaos ortamına sokmaya çalışıyorlar. Ülkemizi Ukrayna, Suriye ve Irak gibi kaosa sürüklemeye çalışıyorlar. İnşallah 1 Kasım’da milletimiz bize sahip çıkacak; güçlü ekonomimiz ve iktidarımızla yola devam edeceğiz” İfadelerini kullandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi