13 / 08 / 2022

Sakarya Pamukova'ya 9 milyonluk yatırım!

Sakarya Pamukova'ya 9 milyonluk yatırım!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, Pamukova’da inşası devam eden içmesuyu hattı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, Pamukova’da inşası devam eden içmesuyu hattı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çalışmaların büyük kısmının tamamlandığını ifade eden Rüstem Keleş, “Sakarya’nın tüm ilçelerini sağlam altyapı ve temiz, kaliteli içmesuyu ile buluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Pamukova’ya 9 milyon liralık yatırımızla 81 kilometrelik içmesuyu hattı ve içmesuyu depoları inşa ediyoruz. Bölgedeki çalışmalarımızın tamamlanmasıyla Pamukova’nın içmesuyunda uzun yıllar sorun yaşanmayacak. Şehrimize ve ilçemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.


9 Milyonluk Yatırım

Ekiplerin çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “81 kilometrelik içmesuyu hattı çalışmalarımız farklı noktalarda devam ediyor. Hattın 58 kilometrelik kısmı tamamlandı. 3 içmesuyu deposu ve 4 terfi merkezinin inşaatı da yakın zamanda tamamlanacak. İnşallah ilçemizde başlattığımız içmesuyu hattı inşa çalışmalarının nihayete erdirilmesiyle bölgede yaşayan hemşerilerimiz uzun yıllar içmesuyunda sorun yaşamayacak. Bölgedeki altyapı yatırımlarının tamamlanmasının ardından ilçemizde gerekli yol ve çevre düzenleme çalışmaları yapılacak. Sağlam altyapısıyla ve çevre düzenlemesiyle Pamukova ilçesini yeniden inşa etmiş olacağız. Hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.Sakarya Büyükşehir Belediyesi