Salköprü Kapalı Spor Salonu tamamlandı!

Salköprü Kapalı Spor Salonu tamamlandı! Salköprü Kapalı Spor Salonu tamamlandı!

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda yapılarak hizmete açılan Yeşiltepe bölgesindeki spor kompleksinden sonra, Salköprü Mahallesi’nde yapılan Kapalı Spor Salonu da hizmete hazır hale getirildi.Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda yapılarak hizmete açılan Yeşiltepe bölgesindeki spor kompleksinden sonra, Salköprü Mahallesi’nde yapılan Kapalı Spor Salonu da Büyükşehir Belediyesine devredildikten sonra bitirilerek hizmete hazır hale getirildi.

 

Çakır: Spora önemli katkılar veriyoruz


Yapımı tamamlanarak, çevre düzenleme çalışması yapılan Kapalı Spor Salonu’nda Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır incelemelerde bulundu. Genel Sekreter ve Genel Sekreter Yardımcıları ile ilgili Daire Başkanlarının katıldığı inceleme sırasında bilgiler veren Başkan Çakır, Büyükşehir Belediyesi olarak her alanda olduğu gibi spora da önem verdiklerini söyledi.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin hem profesyonel futbol kulübüne, hem de amatör spora önemli katkılar sağladığını kaydeden Başkan Çakır, “Malatya'mızdaki amatör sporculara tesisler yapıyoruz. Bunlardan bir tanesi Yeşiltepe spor tesisi. Diğer birisi, Orduzu bölgesinde Valiliğimiz ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan bir tesis vardı, orayı devraldık. Oranın eksikliklerini tamamlayarak, spor camiasına kazandırmış olacağız” dedi.

 

Başkan Çakır, Salköprü Mahallesinde yapılan Kapalı Spor Salonu ile ilgili olarak da şu bilgileri verdi: “Şu an içinde bulunduğumuz kapalı spor salonu, Valiliğimiz tarafından Çevreyolu altında olmak üzere bizden yer talebinde bulunulmuştu. Büyükşehir Belediyesine ait olan bu alanı biz tahsis ettik. Daha sonra bu bina tamamlandı. Tamamlandıktan sonra biz devrini aldık. İçerisindeki düzenlemeleri, çevre düzenini ve diğer eksiklikleri tamamladık. Buranın da açılışını gerçekleştirmek üzere hazırlanıyoruz.

 

Amatör olarak 11 branşta yaklaşık 1000 civarında sporcumuz var. Bunları hem sportif anlamda yetiştirmek, hem bireysel anlamda gelişmelerini sağlamak adına, bunları daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. Burayı da amatör spora kazandıracağız. Burada yüzlerce sporcumuz çalışmalarını sürdürecek. Ayrıca 300-400 kişinin katılabileceği müsabaka ve toplantılar da yapılabilecek. Bu tesisin Malatyamıza kazandırılmasından dolayı Valiliğimize, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Malatyamız için hayırlı olsun.”Malatya Büyükşehir Belediyesi