Samsun Canik'te kentsel dönüşüm atağı!

Samsun Canik'te kentsel dönüşüm atağı!

Samsun için vizyon projeleri geliştirdiklerini söyleyen Samsun Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ''Kentsel dönüşüm yatırımlarıyla yılda yüzbinlerce insanımız Canik'e geliyor'' dedi.Samsun Canik Belediye Başkanı Osman Genç, şehrin gelişmesi noktasında esnaf, işadamı, vatandaşından yöneticisine kadar herkesin fikrinin kendileri için önemli olduğunu kaydetti.

Haber Gazetesi'nde yer alan habere göre, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Abdullahpaşa Camii'nde cuma namazı sonrası çay ocağında esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Genç, şehrin gelişimi noktasında herkesin ve her kesimin fikrinin önemli olduğunu belirtti.

Şehir esnafının Samsun ekonomisinde çok önemli bir paya sahip olduğunu söyleyen Başkan Genç, "Esnafımızı şehrin can damarları olarak görüyoruz. Esnaf kardeşlerimiz ne kadar güçlü olursa, şehrimizin ekonomisi de o oranda güçlü olur. Mesela ilçemizde 5 yılda yaptığımız yatırımlar sonucunda ilçemizin nüfusu yüzde 52 arttı. Yine yaptığımız eğitim, kültür, sanat, spor, kentsel dönüşüm yatırımlarıyla yılda yüzbinlerce insanımız Canik'e geliyor. Bu da esnafımıza olumlu yansıyor" açıklamasında bulundu.

Samsun'un tarihten beri çok önemli bir şehir olduğunu söyleyen Genç, "Ticaret başladığından beri önemli bir ticaret merkezi olan Samsun'un dünya şehirleriyle rekabet edebilecek avantajlarını iyi tespit etmeliyiz. Şehrin topyekün kazanacağı, ekonomik refahı artırıcı projeler üretmeliyiz. Bu noktada biz şehrimiz adına üzerimize düşen sorumlulukla Samsun için vizyon projeler geliştirdik. Bu tür projeler şehrimizin gelişimi için her kesimden gelmelidir" dedi.