19 / 08 / 2022

Samsun İlkadım'da kentsel dönüşüme tam gaz devam!

Samsun İlkadım'da kentsel dönüşüme tam gaz devam!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım'ın Kıran Mahallesi’nde yapımı süren kentsel dönüşüm projesini inceledi.Samsun İlkadım İlçesi Kıran Mahallesi’nde yapımı süren kentsel dönüşüm projesinin çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Şehrimize vizyon katacak kentsel dönüşüm çalışmalarımız planlı ve kaliteli bir şekilde sürüyor. Samsun, yatay mimariyle modern ve planlı bir kentleşme yolunda ilerliyor” diye konuştu.

Samsun İlkadım da kentsel dönüşüme tam gaz devam!

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Başkan Mustafa Demir, hafta sonu mesaisinde yapımı süren projeleri inceledi. Beraberinde Genel Sekreter İlhan Bayram ile birlikte İlkadım İlçesi Kıran Mahallesi’nde 1404 konut, 37 iş yeri, dini tesis, spor ve çocuk oyun alanları ile Kıran Mahallesi'nde kentsel dönüşüm çalışmalarını inceleyen Başkan Demir, burada yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ile beraber Canik’te 234 bin 371 metrekare alan üzerinde inşası devam eden 900 yataklı 'Samsun Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulundu. 

İlçede incelemelerini sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, semaverle çay demleyerek içen gençlerin davetini kırmayarak onlarla sohbet ederek çay içti. Kentsel Dönüşüm projeleri, Şehir Hastanesi ve diğer yatırımlarla birlikte Samsun’u bölgenin ve Türkiye’nin markası haline getirmeyi amaçladıklarını söyleyen Başkan Mustafa Demir, özellikle kentsel dönüşümün, şehrin sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan kalkınmasına önemli katkılar sağlayacağından bahsetti.

Samsun İlkadım da kentsel dönüşüme tam gaz devam!

Bu projelerin şehre yeni bir vizyon katacağını anlatan Başkan Demir, şunları söyledi:
“Samsun'u yatay mimariyle modern ve planlı kentleşmede marka şehir haline getireceğiz. Kıran Mahallesi, Canik Yeni Mahalle, Toybelen kentsel dönüşüm projeleri depreme dayanıklı, kaliteli ve yatay mimarisiyle, yeşil alanları, sosyal tesisleriyle Samsunumuza değer katacak."