Samsun'a yeni OSB müjdesi!

Samsun'a yeni OSB müjdesi!Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 2 bin 600 dönümlük yeni OSB alanıyla ilgili gelecek hafta tescil işlemi yapılacağını açıkladı. 


Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı kapanış toplantısı bugün gerçekleşti. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; 41 maddenin görüşüldüğü mecliste konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yeni Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili meclis üyelerine müjde verdi. Yeni OSB'nin önümüzdeki hafta tescili yapılıp kuruluşunun biteceği söyleyen Başkan Demir, “Bunu sizlere müjde olarak ifade ediyorum. Yatırım bekleyen firmalarımız var. Plan yaparak tahsislere başlayacağız” dedi. “Firmalarımızın da yatırımları bu sene içerisinde inşallah başlayacak” diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Şehrimizin sanayi ve istihdam hayatına katkı sağlayacak aynı zamanda katma değeri yüksek ürünlerin üretileceği bir OSB olacak. İhracatımız her yıl artarak daha da üst sıralara gelecek. Bu OSB yatırımı inşallah şehrimizde bir itici güç olacak” dedi.

Samsun

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KÜTÜPHANELERİNDEN BİRİSİ OLACAK

Kamulaştırma bedeli ödenerek Türk-İş'ten alınan binaya yönelik ise Türkiye'nin en büyük kütüphanelerinden birisi olacağını dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir şu açıklamalarda bulundu: 

“Atakum’a yapacağımız kütüphane, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nden sonra Türkiye’nin en büyüklerinden birisi olup, 515 bin kitap kapasitesine sahip olacak. Buranın yarı parasını Kültür Bakanlığı ödeneklerinden, diğer yarısını da Strateji Başkanlığı'ndan temin edeceğiz. Arsa parasını biz ödedik. İşletmesi daha da önemli. Oraya bir vakıf kurup ticari alanların gelirleri ile vakfa kütüphaneyi işlettireceğiz. Yaptığımız işlerde ticari amaç güdülüyormuş gibi bir imaj yaratılıyor. Öyle bir durumda yok, amacımız da yok. Kütüphane 7'den 77'e herkese hizmet verecek. Dünya’da yapılan emsallerinden daha fonksiyonlu bir yer olacak.”

Samsun OSB yatırımcıların radarına girdi!