Samsun'da icradan satılık 4 tarla ve bir mesken!

Samsun'da icradan satılık 4 tarla ve bir mesken! Samsun'da icradan satılık 4 tarla ve bir mesken!

Samsun 8. İcra Dairesi tarafından Samsun Atakum ve Canik'te bulunan toplam  4 tarla ile 1 meskeni  satışa çıkarıldı...

Verilen İlana Göre;  

T.C. SAMSUN 8. İCRA DAİRESİ

DOSYA NO: 2011/168 TAL.

GAYRİMENKULUN AçIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına Karar Verilen Taşınmazların Cinsi, Niteliği, Kıymeti, Adedi, Önemli Özellikleri: SATILACAK TAşžINMAZLARIN ÖZELLİKLERİ:

1- Taşınmaz Samsun ili Atakum ilçesi Büyükkolpınar Mah. 10462 Ada 1 Nolu Parselde kayıtlı 49/12841 arsa paylı 12.841,02 m2 alanlı C Blok 9. Kat 26 No.lu bağımsız bölüm meskenin tamamı. Mesken Yeşildere Mah. Akça Sk. 4 Mevsim Sitesi C Blok No:49 Adresinde bulunmaktadır. Mesken 170,00m2 brüt alan sahiptir. Mimari projeye göre mesken; salon, üç yatak odası, oturma odası, mutfak, iki banyo, wc, antre, hol ve balkonlardan oluşmaktadır. Salon ve oda zeminleri lamirant parke kaplamalıdır. Islak hacim zeminleri seramik kaplamadır, iç ve dış duvarları ite tavanları boyalıdır. Tavanlarına kartonpiyer yapılmıştır. Banyo, wc ve duş duvarları fayans kaplamadır. İç kapıları ahşap doğramadır. Dış kapısı çelik, pencereleri plastik doğramadır. Isınma sistemi kaloriferli sistemdir. Genel görünümü iyi seviyededir. Binada çatı, asansör ve otopark bulunmaktadır. Meskenin bulunduğu bina site içerisinde bulunmakta olup sitede ortak kullanım alanları olan müştemilatlar bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım asfalt yollardan sağlanmaktadır. çevresinde yapılaşma devam etmektedir. Belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanmaktadır. Elektrik, su, telefon, kanalizasyon ve ulaşım problemleri bulunmamaktadır. Atakum ilçesine ve denize hakim yüksek bir konumda bulunmaktadır.

SATILACAK TAşžINMAZIN DEĞERİ       : 190.000,00-TL {Mahkeme Kararı ile)
BİRİNCİ SATIşž GÜNÜ VE SAATİ                 : 02/08/2011 Saat 10,00-10.10
İKİNCİ SATIşž GÜNÜ VE SAATİ                       :12/08/2011 Saat: 10.00-10.10

2- Taşınmaz Samsun ili Canik ilçesi Devgeriş Köyü Derbent Mevkii 85 No.lu Parselde tapuya kayıtlı 5.028,00 m2 alanlı tarla niteliğinde taşınmazın tamamı. Taşınmaz Canik Belediyesi sınırları içerisinde mücavir alan hudutları içerisinde bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım toprak yollardan sağlanmaktadır. çevresinde yapılaşma tamamlanmamıştır. Meskun saha içerisinde yer almaktadır. Genel görünümü orta seviyededir. Canik İlçesine ve denize hakim yüksek bir konumda bulunmaktadır. Samsun - Ordu Karayolunun üst kısmında, anayola cephesiz, ana karayoluna 360m uzaklıktadır. Belediyenin bütün hizmetlerinden yararlanmaktadır. Kutlukent mevkisi girişinde Cheıy model araç satış ve bakım servisinin ast kısmında, Samsun İlinin en yoğun şirket bina ve işyerlerinin olduğu ve talep edilen bölgede ama dağ kısmında yer almaktadır.

SATILACAK TAşžINMAZIN DEĞERİ                               : 376,875,00-TL (Mahkeme Karan ile)
BİRİNCİ SATIşž GÜNÜ VE SAATİ                                         : 02/8/2011 Saat 10.20-10.30
İKİNCİ SATIşž GÜNÜ VE SAATİ                                             : 12/08/2011 Saat: 10.20-10.30

3- Taşınmaz Samsun İD Canik ilçesi Devgeriş Köyü Derbent Mevkii 1318 No.lu Parselde tapuya kayıtlı 5.000,00 m2 alanlı tarla niteliğinde taşınmazın % borçlu hissesi. Taşınmaz Canik Belediyesi sınırlan İçerisinde mücavir alan hudutları içerisinde bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım toprak yollardan sağlanmaktadır. çevresinde yapılaşma tamamlanmamıştır. Meskun saha içerisinde yer almaktadır. Genel görünümü orta seviyededir, car* ilçesine ve denize hakim yüksek bir konumda bulunmaktadır. Samsun - Ordu Karayolunun üst kısmında, anayola cephesiz, ana karayoluna 350m uzaklıktadır. Belediyenin bütün hizmetlerinden yararlanmaktadır. Kutlukent mevkisi girişinde Chery model araç satış ve bakım servisinin üst kısmında, Samsun İlinin en yoğun şirket bina ve işyerlerinin olduğu ve talep edilen bölgede ama değ kısmında yer almaktadır.

SATILACAK TAşžINMAZIN DEĞERİ                           : 250.000,00-TL
BİRİNCİ SATIşž GÜNÜ VE SAATİ                                   : 02/08/2011 Saat 10.40 -10.80
İKİNCİ SATIşž GÜNÜ VE SAATİ                                         : 12/08/2011 Saat 10.40-10.50

4- Taşınmaz Samsun İli Canik ilçesi Devgeriş Köyü Derbent Mevki 1319 No.kı Parselde tapuya kayıtlı 6.624,43 m2 alanlı tarla niteliğinde taşınmazın Y, borçlu hissesi. Taşınmaz Car* Belediyesi sınırlan içerisinde mücavir alan hudutları içerisinde bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım toprak yollardan sağlanmaktadır. çevresinde yapılaşma tamamlanmamıştır. Meskun saha içerisinde yer almaktadır. Genel görünümü orta seviyededir. Canik İlçesine ve denize hakim yüksek Kr konumda bulunmaktadır. Samsun - Ordu Karayolunun üst kısmında, anayola cephesiz, ana karayoluna 350m uzaklıktadır. Belediyenin bütün hizmetlerinden yararlanmaktadır. Kutlukent mevkisi girişinde Chery model araç satış ve bakım servisinin üst kısmında, Samsun İtinin en yoğun şirket bina ve işyerlerinin olduğu ve talep edilen bölgede ama dağ kısmında yer almaktadır.

SATILACAK TAşžINMAZIN DEĞERİ  : 248416,13TL (Mahkeme Karan İle)
BİRİNCİ SATİşž GÜNÜ VE SAATİ                               : 02/08/31011 Saat 11.00-1110
İKİNCİ SATIşž GÜNÜ VE SAATİ                             : 12/08/2811 Saat 11.10 -11,10

8- Taşınmaz Samsun ili Canik ilçesi Devgeriş Köyü Derbent Mevkii 1320 No.lu Parselde tapuya 6.506,50 m2 alanlı tarta niteliğinde taşınmazın % borçlu hissesi. Taşınmaz Cani* BetacUyetH sınırlan İçerisinde mücavir alan hudutları içerisinde bulunmaktadır. Parsele ulaşım asfalt yollardan sağlanmaktadır. çevresinde yapılaşma tamamlanmamıştır. Etrafında işyeri kullanım amaçlı binalar ve benzer özelliklere sahip boş parseller bulunmaktadır. Meskun saha içerisinde belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanmaktadır. Elektrik, su, telefon, kanalizasyon ve ulaşım problemleri bulunmamaktadır. Genel görünümü iyi seviyededir. Taşınmaz ticaret bölgesinde yer almaktadır. Samsun-Ordu Karayoluna cepheli bulunmaktadır: Kutlukent mevkisi grisinde Chery model araç satış ve bakım servisinin yanındadır. Samsun ilinin en yoğun şirket bina ve işyerlerinin olduğu ve talep edilen bir yerdedir.

SATILACAK TAşžINMAZIN DEĞERİ                 : 2.439.937,60TL (Mahkeme Karan İle)
BİRİNCİ SATIşž GÜNÜ VE SAATİ                         : 02/08/2011 Saat: 11.20-11.30
İKİNCİ SATIşž GÜNÜ VE SAATİ                             : 12/08/2011 Saat 11.20-11.30

Satış Sarfları:

1-Satış yukarıdaki tarifi ve şartlarda SAMSUN 8. İcra Müdürlüğünde açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen değerin %60'ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak şartı İle yukarıdaki tarih ve sarflarda tahmin edilen değerin %40' mı ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ikinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 2-Artırmaya iştirak edeceklerin Mimin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para itedir, alıcıya istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Tellaliye harcı, ihale pulu (damga vergisi), tapu harç ve masraftan ile Katma Değer Vergisi (150 m2'ye kadar olan net meskenlerde % 1, mesken olmasına rağmen İşyeri olarak kullanılmış dairelerde, metruk durumda olan binalarda, tarla, bina, han, otel ve arsalarda % 18 olarak KDV alıcıdan tahsil edilir.) tahliye ve teslim giderleri öncelikle müşteri tarafından ödenir. Birikmiş emlak vergisi, teiaüye harcı ve Tapu Satım Harcı ihale bedelinden müşteriye iade edilir.

3- İhaleye iştirak edeceklerin icra satış dosyası, tapu kaydı, şartname, Han ve tebligatları incelemek suretiyle ihaleye katılmayı kabul ettiği; satılacak gayrimenkulün kaydında varsa taşınmazın bütünleyici parçalarının (MK 884,862 md.), taşınmazın ekfentiferinin (M.K. 686,862'md.} hukuki semerelerinin (föfK.879 ttÜ») Taşınmazların birleştirilmesi durumunun ( MK 869 md.), l.l.K 128 maddeye göre taşınmazın mükellefiyetlerinin (intifa hakkı MK794, oturma hakkı MK 823, Ost hakkı MK 834, Kaynak hakkı M.K. 837 md., İrtifak haklan MK 838, kaydı hayatla ölünceye kadar bakma akdi BK 507 md.ler) mükelefiyefleri nazara aldığıkabul edilir.

4-Uygulamada rehin bedelinin ödenmesinde ve alacağa mahsuben satışlarda I.I.K. 140, 161 ve 268 md. Hükümlerine rağmen sıra cetvel tanzim edilmediğinden; taşınmaz üzerinde haciz, ipotek, satış vaadi, vesair haklan olan ilgililerin ihaleyi takip ederek satış tarihinden itibaren 7 gün içerisinde U.K. 100, 142/1,151 ve 268. maddelerine göre sır ve alacağın varlığına ( aslına ) yönelik şikayet ve dava hakkını kullanmaları ve icra dosyasına dava açtıklarına dair derkenar ibraz etmeleri gerekmekledir.

5-ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını, dayanağı belgeler   (15) içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

6-ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm abalar ve kefilleri
teklif ettikleri bedel Be son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca satış bedelini yatırması için verilen . günün sonundan itibaren temerrüt sizinden moteselsllen sorumlu olacaktır. İhale farkı ve temerrüt faizi ve ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

7-şžartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık okıp gideri verildiği takdirde isteyen
alıcıya bir örneği gönderilebilir.

8-Satısa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacaktan, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/168 Tal. sayılı dosya numarası ile Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
İşbu satış ilanı «güllerin adreslerine tebliğ için gönderilmiş olup, adreslerine tebligat halinde ve adresi tespit edilemeyenler için de HK.'nun 127. maddesine göre ilgililere ilanen tebligat ilan olunur.  

(lc. if.K.126)
(ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.  
Basın No: 42773

Detaylı bilgi için tıklayınız


İclal Süzgün/Emlakkulisi.com