Şanlıurfa Haliliye Belediyesi 78 metruk binayı yıktı!

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi 78 metruk binayı yıktı!

Şanlıurfa'ya bağlı Haliliye Belediyesi, mahallelerde tehlike yaratan metruk yapıların yıkımına devam ediyor. Belediye 2020 yılında 78 yapının yıkımını gerçekleştirdi. 


Haliliye Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü, ilçe genelinde yürüttüğü çalışmalarla metruk yapılara izin vermiyor. Sabah'tan Mehmet Yıldırım'ın haberine göre; halk sağlığını korumak ve mahalle güvenliğini sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında ekipler, 4442263 numaralı Beyaz Masa Hattına gelen taleplerin de incelemelerini yapıyor.  

Yürütülen çalışmalar dahilinde 2020 yılı içerisinde ekipler tespit ettiği 78 yapımının yıkımını gerçekleştirdi. Ekipler, iş makineleri aracılığıyla yaptığı yıkım çalışmalarında güvenlik önlemlerini de en üst seviyede tutuyor.

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi 78 metruk binayı yıktı!

Bağlarbaşı Mahallesinde yapılan yıkım çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Mahalle Muhtarı Musa Tapşık, "Bağlarbaşı Mahallemizdeki yapıyla ilgili belediyemize müracaat ettik. Ekipler, yıkımı gerçekleştirdi. Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat'a duyarlılığı için teşekkür ediyoruz" dedi.Öte yandan Yapı Kontrol Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 50 riskli yapımının da yıkımının sağlandığı ve 15 riskli yapının ise yıkım sürecinde olduğu aktarıldı.

Şanlıurfa Gençlik Merkezi yıkıldı!