Şanlıurfa Tenis Dünyası bu yıl tamamlanacak!

Şanlıurfa Tenis Dünyası bu yıl tamamlanacak! Şanlıurfa Tenis Dünyası bu yıl tamamlanacak!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Güneydoğu'da ilk olan Şanlıurfa Tenis Dünyası’nın inşaat çalışmalarına son sürat devam ediyor.


 

Her ilçede semt sahaları ve spor kompleksleri yaparak gençleri sporla buluşturan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bu kez Güneydoğu'da bir ilk olan ve yıl içerisinde tamamlanması planlanan Tenis Dünyası projesi ile Şanlıurfa'nın teniste söz sahibi olmasını planlanıyor. 

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, inşaatı son sürat devam eden Şanlıurfa Tenis Dünyasında incelemeler yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa'nın Ulusal ve uluslararası tenis turnuvalarına ev sahipliği yapacağını belirtti.

 

Yaptığı açıklamada Tenis Oyun Dünyası'nın Büyükşehir Belediyesi'nin en kapsamlı projelerinden biri olduğunu dile getiren Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa Tenis Oyun Dünyası Şanlıurfa'mızı sosyal anlamda geliştirecek bir projedir. İçerisinde okuma salonları, spor salonları, tenis kortları, kütüphane, dinlenme salonları ile restoran yer aldığı sosyal anlamda her türlü imkanın sağlandığı çok amaçlı bir projedir. Oyun alanında 4 açık 2 kapalı tenis kortu yer alacaktır. Tenis Federasyonu anlamında gerek bölgede gerek ülkemizde en kapsamlı tenis organizasyonlarına ev sahipliği yapabilecek kapasitede bir projedir. Proje Şanlıurfa adına büyük ve kapsamlı bir projedir. Büyükşehir Belediyesi adına yakışır projelere imza atmaya devam ediyor. 2018 yılı Şanlıurfa için devasa projelerin açılış yılı olacaktır. Bizler Büyükşehir Belediyesi kadroları olarak böyle bir projeyi Şanlıurfa'ya kazandırdığımız için kendimizi çok mutlu hissediyoruz. Şanlıurfa'yı, Şanlıurfalı kardeşlerimizi seviyoruz onların emrinde ve kendimizi Şanlıurfalı kardeşlerimize vakfetme anlayışı ile hareket ediyoruz.  Her şey Şanlıurfa için, bu projeler Şanlıurfa'yı güzel bir noktaya getirecek ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en gelişmiş şehirleri arasında yer alacak" dedi.

 

İnşaatı son sürat devam eden Şanlıurfa Tenis Dünyası bittiğinde bin 600 metrekarelik bir adet kapalı tenis sahası, 2 bin 195 metrekarelik 2 adet açık tenis sahası, 325 metrekarelik antrenman ve çalışma sahası, 310 metrekarelik çocuk oyun salonu, 3 bin metrelik koşu parkuru, iki kafeterya ve kütüphanesi ile toplamda 15 bin 460 metrelik bir alanı kapsayacak.