Şanlıurfa Tenis Dünyası açıldı!

Şanlıurfa Tenis Dünyası açıldı! Şanlıurfa Tenis Dünyası açıldı!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ‘Tenis Dünyası’ kompleksini hizmete açtı.


Kentteki yatırımlarına devam eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Güneydoğu’da bir ilk olan ‘Tenis Dünyası’ kompleksi düzenlenen törenle açıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Uluslararası standartları ile bir çok turnuvaya ev sahipliği yapacak olan kompleks Şanlıurfa’da spor tesisi altyapısını zenginleştirmiş olacak.

16 bin metrekarelik alanı ile 3’ü açık 2’i kapalı ve 1 adet Centerkort olmak üzere toplam 6 tenis kortundan meydana gelen tesiste, fitness salonu, çocuk oyun alanı, koşu parkı, çalışma alanı ve dinlenme alanları ile büyük bir kompleksi içinde barındırıyor. 

Gerçekleştirilen açılış töreninde büyük bir katılım sağlanırken, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin yanı sıra Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, STK temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.

Tesisin açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Bölgede bir ilk olan Şanlıurfa Tenis Dünya’sının Şanlıurfa’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa’da ailelerin çocukları ile istedikleri sporu yapmaları için bir çok tesis kurduklarını söyleyen Başkan Nihat Çiftçi, “Cumhurbaşkanımızın talimatları ile gençlerimizin Şanlıurfa’da aileleri ile birlikte hangi imkâna kavuşmak istiyorlarsa onu yapmalarını arzuladuk. Çocuk ise Çocuk Oyun Dünya’sı, Futbol ise Futbol Oyun Dünyası, Tenis ise Tenis Oyun Dünyası, su kayağı ise SUKAY, yeşil alan anlamında dinlenmek piknik yapmak istiyorsa Millet Bahçesi ile GAP Vadisi. Bu bakış açımızı tüm ilçelere yaydık bu kurulan tesisimiz bir yaşam merkezi 122 tane pırıl pırıl çocuğumuz şimdiden tenis eğitimine başladı. İstedik ki aileniz ile birlikte hafta içi veya hafta sonu zaman bulundukça ailenin spor yapabileceği veya dinlenebileceği kitap okumak isteyenler için kitap okuyabileceği bir alan inşa ettik. Gençliğe bizim her alanda destek vermemiz lazım bu güzel vatanın geleceği siz gençlerimize emanet.  Şanlıurfa gençliğine güveniyoruz.  Sayın Valimizin de çok önem verdiği Sanayii ve yatırımda, kültür ve sanatta ki geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanımız 2019’u Göbeklitepe yılı olarak ilan etti. Unutmamalıyız ki kalkınma, kültür, spor, eğitim ve birçok konu yerelden başlar. Cumhurbaşkanımızın bize verdiği hedefler var bu hedeflere çalışarak ve üreterek gideceğiz. İşte bu tesis yapımı ve projesi ile tamimiyle Büyükşehir Belediyemizin eseridir” dedi.