Şanlıurfa yatırımcı avında!

Şanlıurfa yatırımcı avında!

Şanlıurfa Tüm Emlakçılar Esnaf Odası, kente yatırım yapacak yerli ve yabancı yatırımcılara yardımcı olacağını açıkladı.Şanlıurfa Tüm Emlakçılar Esnaf Odası (ŞUTEM) Başkanı Hanifi Arıkan, kent genelinde toplu konut projeleri uygulamak isteyen yerli ve yabancı firmalara, fizibilite raporlarını hazırlamaları için gereken desteği verebileceklerini belirtti.

Arıkan, yaptığı yazılı açıklamada, Türk Amerikan İşadamları Derneği Genel Başkanı Uğur Terzioğlu'nun bir süre önce yabancı gayrimenkul firmalarının yatırım için Türkiye'deki seçim sürecini beklediği yönünde bir açıklama yaptığını anımsattı.

Yatırımcıların genel anlamda, Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) ürettiği konutlardan daha uygun fiyata konut yapmayı planladığını aktaran Arıkan, açıklamasında şunları kaydetti: ''Bu konutların yapılması yeni bir kent kurma anlayışını beraberinde getirmektedir. Konut ihtiyacının sürekli arttığı bir bölgede yer alan Şanlıurfa'da yatırım kararı almak firmalar açısından olumlu sonuçlar verecektir. ŞUTEM olarak kent genelinde toplu konut projeleri uygulamak isteyen yerli ve yabancı firmalara, fizibilite raporlarını hazırlamaları için gereken desteği verebiliriz.''