Şanlıurfa'daki Tarihi Şehit Nusret Orta Okulu restore edildi!

Şanlıurfa'daki Tarihi Şehit Nusret Orta Okulu restore edildi! Şanlıurfa'daki Tarihi Şehit Nusret Orta Okulu restore edildi!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi eskiyen yapıları restore ederek hayata kazandırıyor.Şanlıurfa’nın tarihine ve kültürüne önem veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Eyyübiye ilçesinde yer alan Şehit Nusret Orta Okulunun duvarını restore ederek çalışmasını tamamladı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, yaklaşımından dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür eden Okul Müdürü İsmail Çelik, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül okulumuzu ziyaret ettiklerinde okul duvarının yüksekliği ve tarihi dokuya uygun olmayışını onlar da kendi gözüyle gördüler. Hem bizim hem de mahallemizin bir talebi vardı. Duvarlar 130 yıllık tarihi binamızın dokusuna uygun değildi. Beton mermer ve yüksek bir yapıya sahipti. Sağ olsunlar  Büyükşehir Belediyemizin girişimleriyle okul bahçemiz yeni görünümüyle tanıştı ve aynı zamanda ağaçlandırma çalışması yapıldı. Öğrencilerimize ikinci dönem hediyesi olacak. Geldiklerinde bahçemizi, dikili ağaçlarımızı ve yeni duvarlarımızla tanışmış olacaklar. Bizler Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz” dedi.