Saray Şehir Meydanı ışıklandırıldı!

 Saray Şehir Meydanı ışıklandırıldı!Çok sayıda proje ile hem Pursaklar'm hem de Saray'ın çehresini değiştiren Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, "Pursaklar'ı Tebessüm Şehri yaptık. İlçemizde yeni bir şehircilik kültürü oluşturduk" dediSaray Kültür Merkezi, Selçuklu Kültür ve Kongre Merkezi ve Saray Dede Torun Evi'nin bulunduğu saat kulesi ile yeni bir görünüm kazanan Saray Şehir Meydanı, yeni silueti ile göz dolduruyor. 

Bölgenin önemli ihtiyaçlarına cevap veren yeni mimari yapılar, mahalle sakinlerinin de takdirini kazandı. 1000 Kişilik Selçuklu Kültür ve Kongre Merkezi'nin hayata geçmesiyle büyük ölçüde tamamlanan Saray Meydanı'nda Selçuklu ve Türk mimarisi hayat buldu. Çok sayıda proje ile hem Pursaklar'm hem de Saray'ın çehresini değiştiren Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, "Pursaklar'ı Tebessüm Şehri yaptık. İlçemizde yeni bir şehircilik kültürü oluşturduk. Pursaklar, Saray, Altınova ve Sirkeli'den oluşan geniş bir coğrafyada özgün projeler ve kültürel faaliyetlerle önemli bir değişimi gerçekleştirdik. Çünkü hemşerilerimiz hizmetin en iyisine layıktır" dedi. 

Geleneksel mimariyle buluşan Saray'daki iki ayrı kültür merkezinde 800 kişilik, 200 kişilik ve 300 kişilik konferans salonları, dede torun evi, nezaket okulu, meslek edindirme kursları, hanımlar lokali ve otoparklar bulunuyor. 


Anadolu