Sarıyer ve Beykoz'da sahil şeridi genişletiliyor!

Sarıyer ve Beykoz'da sahil şeridi genişletiliyor! Sarıyer ve Beykoz'da sahil şeridi genişletiliyor!

İBB'nin  Sarıyer ve Beykoz'da sahil şeridinde genişletme ve düzenleme çalışmaları tam gaz devam ediyor...İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarıyer ve Beykoz'da sahil şeridinde genişletme ve düzenleme çalışmaları devam ediyor. Anadolu Ajansı'nda yer alan haberde; çalışmalar, Sarıyer'de Emirgan-Bebek-Aşiyan, Beykoz'da Çubuklu-Paşabahçe ve Kanlıca-Çubuklu arasında yapılıyor.

 


Genişletme çalışmaları deniz doldurulmadan yapılıyor. Denize kazıklar çakılarak ortalama 5 metre genişletiliyor. Çalışmalar kapsamında yürüme yolları, bisiklet yolları, balık tutma iskeleleri ve sahildeki trafiği rahatlatmak amacıyla otoparklar yapılıyor. 

 


Emirgan'a 5 metre genişliğinde 50 metre uzunluğunda 5 balık tutma iskelesi, bin 135 metre yürüyüş ve bisiklet yolu ile 124 kapasiteli otopark yapıldı.

 


Bebek-Aşiyan sahiline ise 5 metre genişliğinde 50 metre uzunluğunda 5 balık tutma iskelesi ve 1.600 metre uzunluğunda yürüyüş ve bisiklet yolu ile 143 araç kapasiteli otopark yapıldı. Ayrıca Emirgan-Bebek-Aşiyan'daki çalışmalar, 2018'nin Ocak ayının sonu itibarıyla tamamlanacak.

 


Kanlıca-Çubuklu sahilinde 5 metre genişliğinde, 50 metre uzunluğunda 4 balık tutma iskelesi ve bin 399 metre uzunluğunda yürüyüş ve 40 araçlık otopark inşa edilirken, Çubuklu-Paşabahçe sahiline 5 metre genişliğinde, 50 metre uzunluğunda bin 300 metre uzunluğunda yürüyüş ve bisiklet yolu ile 67 araç kapasiteli otopark yapıldı. Bu çalışmalar ise Aralık ayı sonunda tamamlanmış olacak.