Sarıyer'de tahliye edilen bina sakinlerinin bekleyişi sürüyor!

Sarıyer'de tahliye edilen bina sakinlerinin bekleyişi sürüyor!

Sarıyer'de, kolonlarının patlaması sonucu tahliye edilen 39 daireden meydana gelen 9 katlı binanın sakinlerinin bekleyişi sürüyor.


Sarıyer'de, kolonlarının patlaması sonucu tahliye edilen 39 daireden oluşan 120 kişinin kaldığı 9 katlı binanın sakinleri, belediyenin kurduğu çadırda bekleyişini sürdürüyor.

Alınan bilgilere göre, 16 Ağustos tarihindeBahçeköy Doğanbey Caddesi'ndeki 9 katlı binadan patlama sesi duyuldu. Bina sakinlerinin haber vermesi üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, ekiplerin yaptığı inceleme sonucu binanın kolanlarında patlama meydana geldiği görüldü. Bunun üzerine 9 katlı, 39 daireden meydana gelen bina boşaltılarak, burada yaşayan 120 kişi çevredeki sosyal tesislere yerleştirildi.

Polis ekipleri mühürlenen binanın yer aldığı kısmı bariyerlerle kapattı. Ekipler, binaya girişe izin vermezken, apartman sakinleri de Sarıyer Belediyesi tarafından caddeye kurulan çadırda bekliyor.

Bu arada, mühürlenen binanın çevresindeki bazı binalar da tedbir amaçlı olarak tahliye edildi.

"DEPREM ZANNETTİK"

Anadolu Ajansı muhabirine açıklamada bulunan bina sakini Yenimahalle Muhtarı Erdoğan Kavraz, 16 Ağustos akşamı saat 23.30'da civarında binadan tüp patlaması sesi duyulduğunu belirtti.

Emniyete ve belediyeye haber verdiklerini, bina sakinlerinden 39 kişinin belediyenin sosyal tesislerinde kaldığını söyleyen Kavraz, "Sağ olsun belediye başkanımız, kaymakamımız çok ilgilendi." dedi.

Binanın tahliye edildiğini ve mühürlendiğini belirten Kavraz, çevredeki binalarda oturanları da evlerinde kalmamaları için uyardıklarını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı 2 mühendisle görüştüklerini belirten Kavraz, çevredeki bazı binaların mühürlenmemesine rağmen tahliye edildiğini belirtti.

Bina sakini Tufan Sarıkaya ise, büyük bir patlama sesinin ardından binanın aşağı doğru oturduğunu hissettiklerini söyledi.

Deprem olduğunu zannettiklerini  dile getiren Sarıkaya, şu şekilde konuştu:

" Ama dışarı çıktığımızda etraftaki binalardan hiçbir reaksiyon görmeyince binamızda sıkıntı olduğunu fark ettik. Hemen polisi aradık. Polis ve itfaiye eşliğinde binamızın deposuna girip, kapıları kırdık. İçeri giren itfaiye ekibinin koşarak dışarı çıktığını gördük. Binada oturumun yasaklanmasını talep etti ve binamız cuma gecesinden itibaren mühürlü. Şu anda kayınpederimin evinde yaşamımızı sürdürüyoruz. Ama ne kadar sürecek, ne olacak bekliyoruz."