07 / 07 / 2022

Sarpay Ekşioğlu kimdir?

Sarpay Ekşioğlu kimdir?

Sarp İnşaat Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sarpay Ekşioğlu kimdir? Sarpay Ekşioğlu daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Sarpay Ekşioğlu'nun biyografisi...Sarp İnşaat Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sarpay Ekşioğlu kimdir? Sarpay Ekşioğlu daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Sarpay Ekşioğlu'nun biyografisi...

Sarpay Ekşioğlu kimdir?
1949'da babası Halit Ekşioğlu’nun memuriyeti nedeniyle çalıştığı Iğdır’da doğan Sarpay Ekşioğlu, ilk ve orta öğretimine yine babasının görev yaptığı değişik bölgelerde devam etti. Haydarpaşa Lisesi’nde eğitime başlayan Ekşioğlu, 1967'de Haydarpaşa Lisesi'ni, 1971 yılında İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi’ni tamamladı. Çalışma hayatı içindeyken İşletme İktisadı Enstitüsü’nde de işletme ihtisası yaptı. 1969'da başladığı orman ürünleri ticaretinin yanı sıra, konut inşaatları yaparak sattı. İstanbul Ticaret Odası seçimlerinde Orman Ürünleri Meslek Komitesinden İTO Meclis Üyeliğine seçildi ve 17. Dönem meclis üyesi olarak çalıştı. Sektörde kadın çalışanların istihdamına katkı sağlayan Ekşioğlu, sektörün gelişmesi, birlik içerisinde davranması, mesleki eğitimler verilmesi için toplantı, panel ve seminerler gerçekleştirdi. 2007'de Sakarya’da kurulan Aypanel Ahşap Kaplamalı Levha fabrikasıyla sanayide yoğunlaştı. 2008'de kurduğu tesislerin işletme kalitesi nedeniyle İstanbul Üniversitesi ve Dünya Gazetesi’nin beraber gerçekleştirdiği “2007 yılı Yılın İşletmecisi” ödülünü aldı. 2012 yılında ise Kocaeli Sanayi Odası tarafından bölgede bulunan sanayi kuruluşları arasındaki gerçekleşen sektörel performans değerlendirmesinde, yönetim başarısı nedeniyle “Performans Üstü Çizgi” ödülün sahibi oldu. Eğitime her zaman önem veren Sarpay Ekşioğlu, aynı zamanda birçok sivil toplum kuruluşunda yönetici ve başkan olarak çalıştı ve çalıştı.

Sarp İnşaat Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan Sarpay Ekşioğlu, aynı zamanda Kaynarca Mobilyacılar OSB Yönetim Kurulu Üyesi. 

Sarpay Ekşioğlu, evli ve iki erkek çocuk babası.

Sarp İnşaat'ın acı günü! Sarpay Ekşioğlu vefat etti!