Şehitkamil Belediyesi kırsaldaki tüm arazi yollarını açıyor!

Şehitkamil Belediyesi kırsaldaki tüm arazi yollarını açıyor! Şehitkamil Belediyesi kırsaldaki tüm arazi yollarını açıyor!

Şehitkamil Belediyesi’nin çiftçilerin işini kolaylaştırmak amacıyla başlattığı arazi yolları çalışmaları çiftçiyi memnun etti. İncesu Mahalle Muhtarı Mustafa Bayındır, çalışmalar dolayısıyla Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine teşekkür etti.
Şehitkamil Belediyesi’nin çiftçilerin işini kolaylaştırmak amacıyla başlattığı arazi yolları çalışmaları çiftçiyi memnun etti. İncesu Mahalle Muhtarı Mustafa Bayındır, çalışmalar dolayısıyla Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine teşekkür etti.ARAZİ YOLLARINDAKİ SEFERBERLİK SÜRÜYOR


Büyükşehir Yasası sonrası hizmet ağı genişleyen Şehitkamil Belediyesi, mahalle olan köylerde yatırımlarına devam ediyor. Çiftçinin kullanırken zorluk yaşadığı arazi yollarında çalışma başlatan Şehitkamil Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Fen işleri Müdürlüğü ekipleri, bugüne kadar toplam 251 kilometre arazi yolu açtı ve açılan bu yollara 265 ton mıcır döktü. Şehitkamil Belediyesi’nin açmış olduğu arazi yollarıyla Acaroba, Aktoprak, Akçaburç, Akçagöze, Atalar, Battal, Bayatlı, Bağbaşı, Bedirköy, Beyreli, Bozobası, Büyükpınar, Cerit Yeniyapan, Dımışkılı, Durnalık, Eski Şarkaya, Yeni Şarkaya, Güngürge, Işıklı, İncesu, İskenderli, Kabasakız, Köksalan, Karakesek, Karadede, Karpuzkaya, Kozluyazı, Küllü, Sarılar, Sofalıcı, Suboğaz, Sülüklü, Tokdemir, Tuğlu, Üçgöze, Yamaçoba, Yeşilce, Yığınlı, Ülkerli ve Zülfikar Mahallesi olmak üzere toplam 40 mahalle birbirine bağladı.


 


GEREKEN İLGİ FAZLASIYLA GÖSTERİLDİ


İncesu Mahalle Muhtarı Mustafa Bayındır, 30 gün süren çalışmalar sonrasında mahalledeki tüm arazi yollarının açıldığını söyledi. Çiftçinin artık her türlü araçla rahatlıkla arazisine ulaşım sağlayabildiğini dile getiren Mustafa Bayındır, “Şehitkamil Belediyemize çok teşekkür ederim. Şehitkamil Belediyemize bağlı ekipler, 30 gün boyunca yollarımızda çalışma yaptı. Tüm arazi yollarımız açıldı. Bize gereken ilgi fazlasıyla gösterildi. İncesu sakinleri; arazilerine traktörü, taksisiyle çok rahat bir şekilde gidip gelebiliyor. Arazi yolları açılmadan önce çiftçi arazisine at, eşek ya da yaya gitmek zorunda kalıyordu. Yollar açılmadan önce at arabasıyla dahi birçok yolda gidilemiyordu. Şu anda her türlü araçla çok rahat tüm yollar kullanılabiliyor. Yollar çok güzel oldu” dedi.


 


HİZMETLER MEMNUN EDİYOR


Şehitkamil Belediyesi’nin sunduğu tüm hizmetlerden duyduğu memnuniyeti ifade eden Muhtar Mustafa Bayındır, “Şehitkamil Belediyemiz sağ olsun sosyal tesisimizi yaptı. Düğün alanı istedik yine Şehitkamil Belediyemiz hemen talebimizi karşıladı. Şehitkamil Belediyemiz, tüm ihtiyaçlarımızı karşılamak için var gücüyle çalışıyor. Mahallemizde yapılan çalışmalardan dolayı Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Allah, kendilerinden razı olsun” ifadelerini kullandı.Şehitkamil Belediyesi