Semih Turhan kimdir?

Semih Turhan kimdir?İBB'de yapılan yönetim değişikliğine göre, Deprem Risk Yönetim ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı görevi, Semih Turan’dan alınıp Vedat Şahin’e verildi. Peki, Semih Turhan kimdir? Ne zamandır bu görevdeydi?


Semih Turhan kimdir?

İBB'de yapılan yönetim değişikliğine göre, Deprem Risk Yönetim ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı görevi, Semih Turan’dan alınıp Vedat Şahin’e verildi. Peki, Semih Turhan kimdir? Ne zamandır bu görevdeydi?


Semih Turhan, 1967 yılında Şanlıurfa'da doğdu. İlkokul ve ortaokul tahsilini İstanbul'da tamamladı. Lise eğitimini İstanbul Pertevniyal Lisesi'nde tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü'ne devam etti ve Harita Mühendisi olarak mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında ve mezuniyetinin ardından, serbest piyasada mühendislik hizmeti veren kurumlarda çalıştı.


Turhan, bir dönem Pendik Belediyesi'nde çalıştıktan sonra 1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde kamu hizmetine devam etti. Sırasıyla Mesken ve Gecekondu İşleri Müdürlüğü ve Yatırım Planlama Müdürlüğü'nde müdür yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, 2002 yılı Haziran ayında Harita Müdürlüğü görevine getirildi. 

2 Ağustos 2004 tarihinde ise İstimlak Müdürlüğü görevine başladı. 15 Kasım 2006'da Deprem Risk Yönetim ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı'na getirilen Turhan, evli ve üç çocuk babasıdır.