Senegal'de SENCON 2020 başladı!

Senegal'de SENCON 2020 başladı! Senegal'de SENCON 2020 başladı!

Batı Afrika ülkesi Senegal'de, 20 Türk şirketinin katıldığı SENCON 2020 (Uluslararası İnşaat, Altyapı ve Yenilenebilir Enerji) Fuarı başladı.Türk ürünlerinin tercih edildiği Batı Afrika ülkesi Senegal'de, 20 Türk şirketinin katıldığı SENCON 2020 (Uluslararası İnşaat, Altyapı ve Yenilenebilir Enerji) Fuarı düzenlendi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; biri Türk diğeri Sengalli iki fuar şirketinin ortaklığında, başkent Dakar'da bulunan Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleşen SENCON 2020'nin açılışını Kentleşme, Barınma ve Kamu Sağlığı Bakanı Abdou Kerim Fofana yaptı.

Batı Afrika'nın en büyük inşaat, altyapı ve yenilenebilir enerji fuarı olan SENCON 2020'ye, 20'si Türk 120 şirket katılıyor.

Fuarda, inşaat ve altyapıda kullanılan temel malzeme, teknik ekipman, iş makineleri ve yenilenebilir enerji sistemleri yer alıyor.

Fuara Kayseri'den katılan bir firmanın genel müdürü Musa Kefkir, açıklamasında ahşap ve çelik kapı ürettiklerinden bahsetti.

Afrika kıtasında Cezayir, Tunus, Libya, Nijerya, Benin ve Kamerun'a ihracat yaptıklarını ve Moritanya'da da yerel firmalarla çelik kapı ürettiklerinden bahseden Kefkir, bu ülkeler arasına son zamanlarda ekonominin ilerlediğini söyleyen Senegal'i de katmak istediklerinden bahsetti.

Kefkir, "Kayseri'de ayda yaklaşık 4 bin iç kapı üretiyoruz, Moritanya'daki partnerimiz de 650 civarında çelik kapı üretiyor. Senegal bizim için önemli bir pazar, satışlarımızı artırmak istiyoruz." diye konuştu. 

Ülke basınının yoğun ilgi gösterdiği fuar 4 gün devam edecek.