Sera Group, Bodrum ve Karadağ'da yeni projeler yapacak!

Sera Group, Bodrum ve Karadağ'da yeni projeler yapacak! Sera Group, Bodrum ve Karadağ'da yeni projeler yapacak!

İnşaat ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Sera Group, yatırımlarına devam ediyor. Şirket Bodrum'da 50 milyon dolarlık, Karadağ'da 55 milyon Euro'luk yatırımla iki yeni proje üretecek. Şirketin Avrupa'da uluslararası yatırımlar yapma planı da bulunuyor…Sera Group, gayrimenkul geliştirme ve stratejik yatırımlara odaklandı. Sera Group'un yüzde 50 ortak olduğu Peska Turizm Yatırım, Bodrum Yalıçiftlik'te 50 milyon dolarlık yatırımla Barbaros Reserve projesini üretti. Şirket aynı koyda Barbaros Valey adıyla 50 milyon dolarlık bir proje daha yapacak. Ayrıca Karadağ'da 55 milyon Euro'luk yatırımla bir karma proje üretecek. Grubun Bodrum'da yer alan bir mülkü olan 77 odalı Manastır Otel'e de 2019 yılı sonunda 5 milyon dolarlık yenileme yatırımı yapılması planlanıyor.

BODRUM PROJELERİ

Ekonomist’ten Levent Gökmen Demirciler’in haberine göre; Sera Group CEO'su Ahmet Ozan Şener, Peska Turizm'in Barbaros Reserve-Bodrum OZAN ŞENER Residences ve Barbaros Valley projeleriyle Bodrum'da aynı koyda toplam 100 milyon dolarlık yatırım yapacağını söylüyor. Peska Turizm'in sahip olduğu ve 49 yıllık üst hakkı ile devre tatil modeli sunan Barbaros Reserve'deki süitler Kempinski Barbaros Bay Hotel'in hizmetlerinden faydalanırken rezidanslar kullanılmadığı dönemlerde kiraya verilebilecek. 50 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen 42 rezidanslık projede daireler 2018 yazında sahiplerine teslim edilirken bazı ünitelerin satışları hala sürüyor. Projenin ayrıca 600 metre uzunluğunda özel Barbaros plajı ve koyu bulunuyor. 50 milyon dolarlık yatırımla 73 rezidanstan oluşması planlanan Barbaros Valley projesinin satışlarına da başlanırken proje Mayıs 2020'de teslim edilecek.

Her iki proje de 25 bin TL/m2 fiyatından satışa sunuluyor. 2018 yılında 1 milyar TL ciro yapan Sera Group, bu yılı da benzer bir ciro ile kapatmayı hedefliyor.

KARADAĞ'A YATIRIM

Sera Group, mimar Murat kader ve işadamı Habib Arıkan ortaklığında Karadağ'da bir proje yapacak. Ozan Şener, Karadağ Budva'da 144 odalı bir otel, 200 rezidans ve 3 bin 500 m2'lik ticari alandan oluşmasını planladıkları bu projeye ekim ayında başlayacaklarını belirtiyor. Karadağ'ın Avrupa'nın tam ortasında vizesiz gidilebilen bir ülke olması bakımından öne çıktığına dikkat çeken Şener, 2023 yılında AB'ye girmesinin de öngörüldüğünü söylüyor. Karadağ'da geliştirilen projenin Avrupa, Rusya, Sırbistan ve Arap pazarına sunulması planlanıyor.

Ozan Şener, hayalinin Avrupa'da uluslararası yatırımlar yapmak olduğunu söylüyor. Şener, "Bu bağlamda başarı ve sürdürülebilirlik yerliye satışla değil yabancıya satışla mümkün oluyor. Bu nedenle de Karadağ projemizi ağırlıklı olarak yabancılara pazarlayacağız" diye konuşuyor.

FARKLI SEKTÖRLERDE FAALİYETTE

1995 yılında Dr. Sani Şener’in aile şirketi olarak kurduğu Sera Group, Türkiye'de ve yurtdışında büyük inşaat projeleri yapıyor. Grup, TAV Havalimanları Holding'in, TAV İnşaat ve TAV İnşaat’ın bağlı bulunduğu tüm kuruluşların ve İstanbul Deniz Otobüsleri’nin (İDO) ortağı. TUVTURK projesi kapsamında yılda 70 binden fazla araca hizmet veren Trabzon ve Of şubeleriyle araç muayene istasyonlarını işletiyor. Yurtiçi ve yurtdışındaki tüm ofis ve * şantiyelerinde 2 bin kişiyi istihdam ediyor.