Serdivan’a 6 kilometrelik yağmursuyu hattı!

Serdivan’a 6 kilometrelik yağmursuyu hattı!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Serdivan Arabacıalanı Mahallesi 2. Kısım Yağmursuyu İnşaatı başladı. Projeyle yüksek kesimlerindeki 13 mahalleye bol ve kesintisiz su ulaştırılacak.Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Serpan Arabacıalanı Mahallesi 2. Kısım Yağmursuyu İnşaatı başladı. 


İlçede kısa bir süre önce tamamlanan içmesuyu yatırımının ardından yeni bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Serpan’ın yüksek kesimlerindeki 13 mahalleye bol ve kesintisiz su ulaştıracak projemizde yapım çalışmaları tamamlandı. 2,5 milyonluk yatırımla Kampüs yerleşkesine terfi merkezi ve bölgeye 11 kilometre hat döşedik. Kısa süre içerisinde devreye alınacak projenin ardından şimdi de ilçemizde yağmursuyu çalışmalarını başlattık” diye konuştu.


1,5 milyonluk projeyle ilçeye 6 kilometrelik yağmursuyu inşa edileceğini belirten Rüstem Keleş, “Geçtiğimiz yıllarda projemizin ilk etabını hayata geçirmiştik. Şimdi de Arabacıalanı Mahallesi 2. kısım yağmursuyu çalışmalarını Bağlar Caddesi mevkiinde başlattık. 1,5 milyonluk projemiz kapsamında bölgeye 6 kilometre yağmursuyu hattı inşa edilecek. Ekiplerimiz çalışmanın kısa süre içerisinde tamamlanması için yoğun bir şekilde çalışıyor. Bölgenin önemli bir sorununu çözüme kavuşturacak yatırımımızın ilçemize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.