29 / 06 / 2022

Sermaye Piyasası Kurulu'na yeni başkan ataması kararı Resmi Gazete'de! İbrahim Ömer Gönül kimdir?

Sermaye Piyasası Kurulu'na yeni başkan ataması kararı Resmi Gazete'de! İbrahim Ömer Gönül kimdir?

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Ali Fuat Taşkesenliğlu'nun görev süresinin dolması nedeniyle boşalan başkanlık makamına İbrahim Ömer Gönül atandı. İbrahim Ömer Gönül'ün atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. İbrahim Ömer Gönül kimdir, kaç yaşında, nereli?Ali Fuat Taşkesenliğlu'nun Sermaye Piyasası Kurulu başkanlığı görevinden ayrılmasından sonra yeni başkan belli oldu. Sermaye Piyasası Kurulu’nda başkan yardımcısı İbrahim Ömer Gönül, yeni başkan olarak atandı. Gönül'ün ataması Resmi Gazete'de yayımlandı. İbrahim Ömer Gönül, kimdir, İbrahim Ömer Gönül kaç yaşında nereli sorularının cevabı merak ediliyor. Bu soruların cevabını vermeden önce hemen belirtelim; İbrahim Ömer Gönül eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün oğlu.

İBRAHİM ÖMER GÖNÜL'ÜN ATAMA KARARI RESMİ GAZETE'DE

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanlığına, görev süresi dolan Ali Fuat Taşkesenlioğlu'nun yerine İbrahim Ömer Gönül, başkan vekilliğine ise Mutalip Ünal atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sermaye Piyasası Kurulu’na yaptığı atamalara ilişkin karar Resmi Gazete’de bugün yayınladı.

Buna göre; Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun görev süresinin dolmasıyla boşalan Sermaye Piyasa Kurulu Başkanlığı’na, eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün oğlu İbrahim Ömer Gönül atandı. Sermaye Piyasası Kurulu Başkan Vekilliği’ne kurul üyesi Mutalip Ünal, boşalan kurul üyeliğine ise Yusuf Sünbül getirildi.

TAŞKESENLİOĞLU: İÇİM HUZURLU

Ali Fuat Taşkesenlioğlu, kuruldaki görevinin dün itibariyle sonlanmış olduğunu açıklamıştı. Taşkesenlioğlu, sosyal medya hesabından şu mesajı paylaşmıştı:

“17 Nisan 2018 tarihinde başlamış olduğum Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı görev süremi bugün itibariyle tamamlamış bulunuyorum. Geride bıraktığımız 4 yılda ekonomimizde sermaye piyasalarının payının artırılması, piyasalarımızın derinleştirilmesi, zenginleştirilmesi, yatırımcı haklarının gözetilmesi ve korunması için tüm gayretimizle çalışmanın verdiği iç huzuru taşıyorum.

Bizleri bu göreve layık görerek ülkemiz ekonomisine katkı sağlamamıza vesile olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, birlikte çalıştığımız tüm bakanlarımıza ve çalışma arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim. Selam, dua ve saygılarımla."

Sermaye Piyasası Kurulu na yeni başkan ataması kararı Resmi Gazete de! İbrahim Ömer Gönül kimdir?

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.