18 / 08 / 2022

Sincan'dan Kızılay'a aktarmasız gidilecek!

Sincan'dan Kızılay'a aktarmasız gidilecek!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, "Yarın sabahtan itibaren Sincan'dan Kızılay'a aktarmasız bir şekilde metro seferlerimiz başlamış olacak." diye açıklama yaptı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Sincan-Kızılay metro hattındaki aktarma seferlerine ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Sincan'dan Kızılay'a aktarmasız metro seferlerinin yarın sabah başlayacağını ifade eden Mustafa Tuna,"6'lı setlerle inşallah yolcuların da daha rahat yolculuk yapmasını aktarma olmadan ve daha rahat şekilde sağlamış olacağız." dedi. 

Sincan-Kızılay hattındaki aktarma seferlerinin kaldırılmasını vatandaşların 4,5 senedir beklediğini dile getiren Tuna, aktarmanın zaman ve konfor kaybına neden olduğunu söyledi.  Tuna, yeni vagonların alındığını, vagon sayılarının artmasıyla tren periyotlarının 10 dakikadan 7 dakikaya kadar inebileceğini söyledi. 

Keçiören-Kızılay metrosu

Keçiören-Kızılay metrosuyla ilgili, inşaat çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Tuna, "İnşallah o da Kızılay'a kadar uzandığı zaman Keçiören metrosu da daha verimli bir hale gelmiş olacak. Şu anda yine aktarma vesaire gibi durumları var, dolayısıyla adım adım bu da gerçekleşmiş olacak." dedi.

Tuna, inşaatı devam eden projelerle ilgili bir sıkıntı yaşanmadığını ve çalışmaların devam ettiğini söyleyerek, "Başlayan projelerde bir sıkıntı yok, Keçiören-Kızılay hattıyla ilgili inşaat devam ediyor, bir sıkıntı yok. Biz yeni projeleri ve yeni hatları yaygınlaştırarak Ankara'nın ulaşımında ağırlığın raylı sistemlere dönmesine gayret ediyoruz." diye konuştu. 

Köprülü kavşak inşaatları

Başkentin farklı noktalarında başlayan köprülü kavşak inşaatı çalışmalarına ilişkin Tuna, şunları kaydetti:

"Bu gece saat 12.00'den hemen sonra Konya yolu-Dikmen kavşağındaki trafik yönleri değiştirilecek. Ankamall önündeki Akköprü'deki çalışmalarda yine bu gece saat 12.00'de trafik güzergahları değişecek. Yine Türk Telekom'un önündeki Çubuk-Havalimanı dönüşünde de... Onun da sözleşme aşamasında ihalesi gerçekleştirildi. Kanuni süreler var, o süreler tamamlandıktan sonra da hızlı bir şekilde inşallah oranın da inşaatı başlayacak. İnşallah bu, okulların tatil olduğu süre içerisinde, olağanüstü bir durum olmazsa inşallah sonbaharda bunları hizmete almayı hedefliyoruz."