Sinpaş 2010'da iki bin evi teslim edecek

Sinpaş 2010'da iki bin evi teslim edecek

Sinpaş GYO, 2010 yılında Bosphorus City, Bursa Modern ve Lagün projesindeki ev teslimleriyle birlikte satış gelirlerinin bilançoya yansımasıyla 120 milyon lira kâr bekliyor


Konut sektöründe 35 yıllık deneyimi bulunan Sinpaş GYO, 2010 yılında mevcut projelerinden yapacağı teslimatlarla, müşterilerinin bekledikleri evlerine kavuşturacak. Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, Sinpaş GYO'nun bugüne kadar satışları ile gündemde olduğunu, 2010 yılı itibariyle artık ev teslimiyle bilançolarına gelir kaydedebileceklerini söyledi.

İstanbul'da Lagün, Bosphorus City, Aqua City 2010 ve Bursa'da Bursa Modern projelerinden şimdiye kadar toplam 3800 konut satıldığını ve bu yıl 2000 adet ev teslimi yapacaklarını belirten Çelik, “2010'da da satıştaki üç projemizde teslimler yoğunlaşacak ve satılan evlerin fatura kesimi ve bilançoya yansıması da bu yıl gerçekleşecek. Bu projelerin satış pazarlama ve genel giderleri ödendiği ve 2009 bilançosunda giderleştiği için, bu giderler de 2010 bilançosuna yansımayacak. Dolayısıyla bu yıl rekor bir kâr açıklayacağız. En az 120 milyon lira civarında net kârı bilançomuzda göreceğiz.” diye konuştu. Sinpaş GYO, mevcut 4 projesinin yanı sıra bu yıl Bosphorus City'nin yanında projelendireceği İstanbul Sarayları projesi ile ve  Ankara  İncek'te geliştirmekte olduğu projenin satış ve üretimine başlamayı planlıyor.
2009 yılında 450 milyon TL cirosu olan Sinpaş GYO, satış cirosu açısından sektörün ikinci büyük şirketi. İlk sırada 1 milyar 200 milyon TL ile Ağaoğlu grubu yer alıyor.
Tebernüş Kireçci