Sinpaş Deposite Outlet Merkezi'nde Selim-Kerim Altınok konseri!

Sinpaş Deposite Outlet Merkezi'nde Selim-Kerim Altınok konseri! Sinpaş Deposite Outlet Merkezi'nde Selim-Kerim Altınok konseri!

Selim ve Kerim Altınok şefliğindeki Görme Engelliler Orkestrası 21 Ağustos Pazar günü saat 19:30 'da Deposite Outlet Merkezi 'nin rüzgarlı sokağında  sevenleriyle buluşacak …Ramazan ayı boyunca birçok etkinlik, söyleşi ve imza günü düzünleyen Deposite Outlet Merkezi, Deposite Rüzgarlı Sokağı 'nda bu kez “Selim-Kerim Altınok ” kardeşleri ağırlayacak. 2008 yılında kurulan topluluk akustik sazların ağırlıkta bulunduğu bir enstrüman grubu ve solistlerden oluşuyor. Türk Müziği 'nden Batı müziğine, nostaljik melodilerden çigana, calzdan fasıl müziğine, türkülerden farklı ülkelerin halk şarkılarına uzanan geniş yelpazede, nitelikli bir çizgide sanatlarını icra ediyorlar.

SELİM - KERİM ALTINOK

23 Aralık 1963 tarihinde İstanbul 'da dünyaya geldiler. Her ikisi de görme engelli ikiz kardeşlerdir. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 'ni sınıf birincisi ve ikincisi olarak bitirdiler. Aynı üniversitede Mali Hukuk alanında doktora yaptılar. Bir süre serbest avukatlıktan sonra hukuk danışmanı olarak çalıştılar. Emekliliklerini takiben görme engelliler alanında eğitim çalışmalarına eğildiler. Bakırköy Halk Eğitimi Merkezi 'nde görme engellilere bilgisayar ve İngilizce dersleri veriyorlar. Türkiye 'nin ilk dijital sesli kütüphanesini kurdular.  çeşitli şirket ve eğitim kurumlarında engelleri aşma konulu liderlik ve motivasyon seminerleri veriyorlar. Hukuk Fakültesi 'ne devam ederken İstanbul Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Batı şžan bölümünü de bitiren kardeşler, çeşitli topluluklar, koro ve orkestralar kurdular. Satranç alanında yurt içi ve yurt dışında sayısız şampiyonluklar kazandılar. Hafta sonları seçkin bir mekanda ikili sahne programları yapan kardeşlerin, “Karanlığın Rengi Beyaz ” adlı bir kitapları ve Deposite Outlet Merkezi sponsorluğunda çıkan “Yaşadıkça ” adlı bir albümleri var. Geçtiğimiz yıl Bakırköy Belediyesi tarafından Bakırköy 'de bir parka “Selim ve Kerim Altınok Parkı ” adı verildi.  Hukukçu, Müzisyen, Koro şžefi, Besteci, Yazar, Eğitimci ve Satranç Sporcusu olarak hayatı çok yoğun yaşayan Kerim ve Selim Altınok ile ilgili ayrıntılı bilgiyi kendi hazırladıkları  www.selimkerim.com sitesinde bulabilirsiniz.