Sinpaş Lagün'de Phuket Laguna

Sinpaş Lagün'de Phuket Laguna Sinpaş Lagün'de Phuket Laguna

Sinpaş, Samandıra-İstanbul'da projelendirdiği Lagün projesiyle masalsı bir yaşam sunuyor.

Sinpaş GYO, su ve yeşille iç içe bir atmosferde, keyif veren, hayatı kolaylaştıran ve çevre mimarisiyle dünyanın ilgi odağı olan Phuket Adası Laguna bölgesindeki doğal Lagün'lerden esinlenilerek Samandıra-İstanbul'da projelendirdiği Lagün Projesi'yle masalsı bir yaşam sunuyor.

Küçük ırmaklarla birbirine bağlı lagünlerin yer aldığı Lagün- Samandıra projesinde Sinpaş GYO,  29 göl ile bir su coğrafyası oluşturuyor.

Dünyada Phuket Adaları (Tayland) ve Dubai'deki birkaç projede bulunan lagünleri Türkiye'de ilk kez yorumlayan Sinpaş GYO'nun Lagün Projesi dünyadaki sayılı örnekleri arasındaki yerini aldı. Suyla yaşam trendinin öncüsü Sinpaş GYO, her biri lagünleri gören manzaraya sahip teras bahçe evler, bahçeli evler, müstakil villalar, butik otel, binicilik klubü ve Zen Kulüp ile yaşam kültürünün bütün öğelerini içinde barındırıyor.

Lagün'de Su ve Doğanın Lüksü

Mavi ve yeşilin bütünleşerek çevrelediği Lagün'de suyun dinlendirici etkisiyle doğanın yenileyen, tazeleyen etkisi etrafı sarıyor. 

Doğayla uyumlu mimarisinde barındırdığı SPA, fitness, açık yüzme havuzu ve çeşitli sosyal aktiviteleri ve açık kapalı manejlerinde binicilik sporu ile Lagün'de keyifli zaman geçirmek mümkün.

Lagün Nedir?

Lagün'ün Türkçe karşılığı denizkulağıdır. Denizden bir şekilde koparak oluşan göle lagün denir. Bir kıyı şeridiyle denizden ayrılan değişken tuzluluktaki su kütlesidir. Küçük de olsa denize bağlantısı bulunabilir. Küçükçekmece ve Büyükçekmece gölleri lagündür.