Çukurova Balkon

Sinpaş'tan 180 ay vade fırsatı!

Sinpaş'tan 180 ay vade fırsatı! Sinpaş'tan 180 ay vade fırsatı!

Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Üyesi Çelik, 45 yılda inşaat sektörünün en güvenilen markalarından birini nasıl inşa ettiklerini söyledi.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Gayrimenkul sektöründeki yenilikçi projeler sonrasında sıklıkla söz ettiren Sinpaş, 13 projesiyle 2019 yılına hızla devam ediyor. 

Karar Gazetesi'nde yer alan habere göre; Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik, 45 yıldan bu yana geliştirdikleri markalı konut ve ticari projeleriyle sektöre liderlik etmenin yanında sayısız insanın hayallerine ortak olduklarını kaydetti.

Çelik “Meşguliyetimiz beton, çimento gibi görünse de aslında biz yuva yapıyoruz. 45 yıldır kalplerde iz bırakıyoruz” ifadelerini kullandı. Sinpaş’ın bugün inşaat sektörünün en tecrübeli ve güven duyulan firması olduğunun altını çizen Çelik “Şirketimiz 1974’ten bugüne uzmanlık, güven, kalite, özgünlük, doğa ve insan sevgisi temelleri üzerinde yükseldi ve hem çalışma ortaklarımız hem de müşterilerimiz için güvenli liman oldu. Projelerimiz büyük hayallerin ürünü olsa da hayata geçirilme biçimi hep gerçekçi oldu. Geçmişte; sektörün bugünkü kadar şeffaf olmadığı dönemlerde bile Sinpaş sözünde duran bir marka olarak rakiplerinden ayrıştı. Bu güvenin temelinde şirketimizin 45 yıldır yerine getirdiği taahhütler var” şeklinde konuştu.

Gayrimenkul sektöründe üretmeye ve yatırımlar yaptıklarını söyleuen Mahmut Sefa Çelik,şu açıklamalarda bulundu. ''Türkiye’de ve yurtdışında birbirinin tekrarı olmayan farklı konseptlerle proje geliştirdik. Çağın gereksinimlerine uygun vizyonumuzla, yaşam değeri meydana getirdi. Yenilikçilik ve refleks sahibi olmak doğamızda var. Bu yüzden her yaptığımız işe bir farklılık katıyoruz. Yenilikçi yaklaşımımızla işimizden hem keyif alıyor hem de kattığımız değerle bir adım daha yükseliyor.''
 

0,99 ORAN İLE 180 AY VADE

13 projesinin satışa sunulduğu Sinpaş’ın 2020 hedeflerinin başında yenilikçi vizyonuyla daha fazla insana ulaşıyor. İstanbul’da; Sinpaş Country, Queen Bomonti, Gökorman, Metrolife, Finans Şehir, Sinpaş Time Ankara’da; Altınoran, Marina Ankara, Marina Towers, Ege Vadisi, Bursa’da; Bursa Modern ve Denizli’de; Aqua City projelerinde şu anda 0,99 oran, 180 ay vade seçeneğiyle satışlar sürüyor.

Konut kredisi kullanımında patlama

Bankaların konut kredi faiz oranlarını tek tek düşürmesi kredili konut satışlarını canlandırdı. İpotekli satışlarda geçen yıla göre fark yüzde 168’i gördü.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun verilerine göre; bankacılık sektörünün TL kredi hacmi 16 Eylül 2019 tarihi itibarıyla 1 trilyon 527 milyar TL ile tarihi zirveye çıktı. Kredi hacminde 9 Ağustos’tan beri oluşan toplam artış 44 milyar TL’ye ulaştı. Kredi oranlarındaki düşüşün olumlu etkisi, ağustos ayı konut satış istatistiklerine yansıdı. TÜİK verilerine göre, ağustos ayında Türkiye'de 110 bin 538 konut el değiştirdi, bunun, yüzde 30,9’una denk gelen 34 bin 148’i ipotekli olarak satışı gerçekleşti. Kamu bankalarının ağustos başında konut kredisi faizlerini düşürmesiyle ipotekli konut satışları, ağustosta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 168, temmuza göre yüzde 161,4 arttı.

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan, konut satışlarını eylül ayından ağustos ayına göre iki katına çıkmasını beklediklerini belirterek “Eylülde yaklaşık 50-60 bin civarında ipotekli konut kredisi kullanımı bekliyoruz” şeklinde konuştu. Taylan, yaklaşık 1 yıldır alt ve orta gelir grubunun gayrimenkul alamadığıyla ilgili konuşarak “Bu gruplar çok hızlı bir şekilde alıma geçti. Dolayısıyla ikinci el stoklar hızla azalıyor. Emlaktaki bu artışın piyasaya etkisi çok olacak ve piyasadaki tıkanıklık çözülmüş olacak” açıklamasında bulundu.

Dünyanın çimentosu Türkiye’den

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Topluluğu’nun çimento sektöründe 50 yılı tamamlaması nedeniyle mesaj yayınladı. En fazla üretim tesisine sahip çimento grubu olarak, Türkiye’nin çimento üretiminin yüzde 18’ini tek başına Sabancı Topluluğu’nun hayata geçirdiğini söyleyen Sabancı, “Sabancı Topluluğu olarak sektörde yarım asrı devirdik. Sektördeki tecrübemizle ülke ekonomisine katkı yaparken; dünya pazarlarında da rekabet ediyoruz” dedi.

65’ten fazla ülkeye kendi markaları ile çimento ihracatı yaptıklarıyla ilgili konuşan Güler Sabancı, “Ülkemizin çimentodaki ihracat lideri konumundayız ve yıllık 1 milyar TL’nin üzerinde ihracat gerçekleştiriyoruz. En son gerçekleştirdiğimiz İspanya Bunol Fabrikası satın almasıyla da beyaz çimentoda bir Türk markası olarak dünya lideri konumuna geldik” açıklamasında bulundu.