Sivas Gölova'da hasar tespit çalışması başlatıldı!

Sivas Gölova'da hasar tespit çalışması başlatıldı! Sivas Gölova'da hasar tespit çalışması başlatıldı!

Sivas'ta dün sağanak yağmurun ardından meydan gelen selde hasar gören Gölova'da hasar tespit çalışmaları başlatıldı.Sivas'ta dün sağanak yağmur sele sebep oldu. 

Valilikten yapılan açıklamada, Sivas Valisi Salih Ayhan, ilçede incelemeler yaparak Gölova Kaymakamı Adnan Karaosmanoğlu'ndan bilgi aldı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; ilçe halkına geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Ayhan, "Dün şiddetli yağış sebebiyle ilçemizde hasar oluştu. Hamdolsun can kaybı yok ancak maddi hasarın yaşandığı bölgelerimiz var. Rabb'im, daha büyük doğal afetlerden bizleri korusun. Sarılamayacak bir yaramız yok. Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü ile Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü ilçede çalışma yapacak" diye konuştu.

İlçedeki tahribatı acil olarak gidereceklerini, alt yapıyı iyileştirecek çalışma yapacaklarını belirten Ayhan, şöyle konuştu:

"Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğümüzün yapacağı çalışmalar ve ilçede selin neden olduğu zarar hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a da bilgi verdim. Süreci ilk saatlerden itibaren takip ediyoruz. Özel İdaresi ekipleri de burada çalışma yapıp yaraların sarılmasına destek olacak. Birlik ve beraberlik içerisinde bu badireyi aşacağız. Bir vali olarak da bu işin üzerinde hassasiyetle duruyorum, takipteyiz. Milletvekillerimizle de görüşmemiz oldu. Kendileri de buradaki sorunu giderecek şekilde Ankara'dan destek olacaklarını söyledi. Gölova halkımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Rabb'im daha büyük afet ve felaketlerden bizleri korusun diyorum.” 

Gölova'da dün akşam saatlerinde başlayan sağanak hayatı olumsuz etkilemiş, cadde ve sokaklarda sel yaşanmıştı. Sel suları kaldırım ve parke taşlarını yerinden sökmüş, park halindeki bazı araç ile tarım arazileri hasar görmüştü.

Esenyurt'ta sel felaketi: 437 ev hasar gördü!

Büyükçekmece'deki tarihi Rum evleri restore edilecek!