Sofitel İstanbul Taksim kapılarını açtı!

Sofitel İstanbul Taksim kapılarını açtı! Sofitel İstanbul Taksim kapılarını açtı!

Uluslararası lüks otel markası Sofitel Hotels, Tuna Şirketler Topluluğu ile dünyanın öncü otel gruplarından Accor Grubu iş birliğiyle Türkiye'deki ilk otelini Taksim'de açtı.Dünyada 40’tan fazla ülkede 120’den fazla otel ile misafirlerine eşsiz deneyim fırsatları sunan Sofitel, İstanbul Taksim’de açıldı. Yatırımı ve inşaatı Tuna Şirketler Topluluğu'nca tamamlanan, işletmesi ise Accor Grubu tarafından gerçekleştirilen Sofitel İstanbul Taksim, yerel kültürün ruhundan esinlenip ‘Fransız Yaşam Sanatı’nın tüm inceliklerini İstanbul’da misafirleriyle karşılanıyor. Sofitel İstanbul Taksim, 100 milyon dolar yatırımla turizm sektörüne yeni bir soluk getirirken, Türkiye'nin nitelikli turist sayısını artırma hedefi yolunda vazgeçilmez bir enstrüman niteliğe sahip olacak.

“Türkiye’nin global açılımını desteklemeyi misyon haline getirdik”

Ofis, ev mobilyaları ve inşaat sektörlerinde önemli birikimlerinin olduğunun altını çizen Tuna Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Tuna, “Bir dünya hazinesi niteliğinde olan İstanbul, küresel çapta en çok ziyaret edilen şehirler arasında 8’inci sırada yer alıyor. Bu anlamda kentimizin daha büyük bir potansiyeli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Biz de bu potansiyel doğrultusunda turizm sektöründeki ilk yatırımımız olan Sofitel İstanbul Taksim’i, şehre kazandırmaktan dolayı büyük bir gurur yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Tuna, “Kalite, şirketimizin 50 yıllık geçmişinde önemli bir mihenk taşı oldu. Her zaman kalitenin detaylardaki mükemmellikten oluştuğunun bilinciyle çalıştık. Bu yaklaşımımız turizm yatırımımızda da kendini fazlasıyla hissettiriyor. Grup olarak yarım asırlık geçmişimiz boyunca her zaman yerli ve milli değer üretirken, Türkiye’nin global açılımını desteklemeyi de kendimize görev edindik. Yeni yatırımımızda Dünyanın öncü otel gruplarından Accor Grubu ile iş birliğine giderek, elimizdeki değeri en verimli şekilde kullanmayı planladık. Esasen yabancı ortaklıklar konusunda tecrübeli bir grubuz. Avrupa’nın en önemli ofis koltuğu markalarından Girsberger ile ortaklığımızı başarılı bir şekilde 27 senedir devam ettiriyoruz. Önümüzdeki dönemde de ülkemize katma değer sağlayacak yatırım fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Accor’un Türkiye’deki en yeni markası

Dünya lideri otelcilik grupları arasında yer alan Accor, 110 ülkede 4.946 otel ve resort’ta benzersiz ve unutulmaz deneyimler sunuyor. Lüksten ekonomiğe kadar rakipsiz bir marka portföyüne sahip olan Accor, 50 yılı aşkın zamandır dünyanın dört bir yanında misafirlerini ağırlıyor.

Taksim'de bir Fransız esintisi

Sofitel İstanbul Taksim, Fransız yaşam tarzını ve yaşam sanatını İstanbul’un en gözde lokasyonlarından Taksim Meydanı’na taşırken, şık terasıyla şehrin dokusunu boğazın eşsiz manzarasıyla birleştiriyor. Misafirlerine kültürel etkinliklerden, benzersiz gastronomik deneyimlere, görkemli güzellik ritüellerinden modern tasarımlarla ayrıcalıklı bir dünya sunan Sofitel İstanbul Taksim'de, 169 oda ve 34 ayrı suite olmak üzere toplam 203 oda bulunuyor. Ünlü Türk Ressam Devrim Erbil tabloları ile sanatla bütünleşen odalar, Boğaz, Taksim Meydan veya şehir olmak üzere İstanbul’un en ikonik manzaralarına bakıyor. Üretiminin Tuna tarafından yapıldığı şık tasarım mobilyalar, lüks banyo ve güzellik ürünleri başta olmak üzere tüm odalarda hissedilen Fransız stili suitelerde ise Hermes banyo ürünleriyle ön planda yer alıyor.

Şehrin yeni çekim merkezi olacak

Sofitel İstanbul Taksim bünyesinde yer alan The Oven, La Table ve CakeBox Patisserie ile şehrin yeme içme kültürüne farklı bir perspektiften bakmayı sağlıyor.. Restoran ve teras olarak hizmet verecek olan The Oven, Fransız Mutfağı ve Türk Mutfağını harmanlamanın yanı sıra European Brasserie konsepti ve göz alıcı Boğaz manzarası ile keyifli buluşmalara ev sahipliği yapıyor. Fransız kültürünün vazgeçilmezlerinden olan tatlılar ise CakeBox Patisserie’de otel misafirleriyle bir araya geliyor.